KS Olkusz – Lot Balice 4:1. Pierwsze zwycięstwo Olkuszan w tym sezonie!

2019-10-02 /236

KS Olkusz pokonał Lot Balice 4:1 w w spotkaniu 8. kolejki Ligi Okręgowej grupy Kraków I sezonu 2019/2020. Olkuska drużyna przerwała tym samym fatalną serię meczów bez zwycięstwa, która trwała aż od 4 maja.

To własnie wtedy nasz zespół zdobył ostatnie punkty w meczu ligowym, pokonując, wówczas jeszcze w 4. Lidze, Wiślankę Grabie. Lepiej nie było także po spadku do popularnej „okręgówki”. Przypominamy bowiem, że do tego spotkania KS przystępował z ostatniego miejsca w ligowej tabeli, mając na swoim koncie zaledwie 2 punkty po 7 pojedynkach tegorocznych rozgrywek, które pochodziły z remisów z MGHKS-em Bolesław Bukowno oraz Piliczanką Pilica. W pozostałych 5 meczach z Grębałowianką Kraków, Zieleńczanką Zielonki, Prądniczanką Kraków, LKS-em Niedźwiedź oraz Orłem Iwanowice nasi piłkarze musieli uznać wyższość swoich rywali.

Sobotni mecz wydawał się idealną szansą na przełamanie, jako że ekipa Lotu Balice wcale nie spisuje się w tym sezonie lepiej. W 8. kolejce zmierzyła się bowiem ostatnia oraz przedostatnia drużyna w lidze, jako że piłkarze z powiatu krakowskiego mieli na swoim koncie zaledwie 5 „oczek”. Dlatego też Klub Sportowy Olkusz już od pierwszego gwizdka sędziego grał ofensywnie, szukając szansy na otworzenie wyniku, co udało się już w pierwszych minutach spotkania. W 20. minucie wynik na 2:0 podwyższył z kolei Arkadiusz Żak. W grze Olkuszan widać było pewność i spokój, co dawało duże szanse na dowiezienie korzystnego rezultatu do końca meczu.

Nasi zawodnicy nie cofnęli się do obrony po dwóch zdobytych bramkach, tylko wciąż grali ofensywnie, co popłaciło już 3 minuty później, kiedy to bramkę zdobył Szymon Barczyk. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 3:0 i niemal pewne było, że to nasi piłkarze zdobędą w tym pojedynku pierwszy komplet punktów od maja. Druga połowa była dużo bardziej spokojna, gdzie KS kontrolował przebieg spotkania, spokojnie czekając na koniec meczu. W 68. minucie gościom udało się co prawda zdobyć bramkę kontaktową, ale w 83. minucie za sprawą trafienia Dawida Tumiłowicza było już 4:1. Więcej goli w tym meczu już nie ujrzeliśmy i Olkuszanie mogli świętować swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Tym samym Klub Sportowy Olkusz awansował na 13. miejsce w tabeli. Aż 4 drużyny mają jednak na swoim koncie 5 „oczek”, więc pozycja olkuskiego klubu wciąż nie jest bezpieczna. Łatwo nie będzie ponadto z pewnością w następnej kolejce, kiedy to Olkuszanie zmierzą się na wyjeździe z liderem tabeli Proszowianką Proszowice. W innych spotkaniach 7. kolejki sezonu 2019/2020 popularnej „okręgówki”, spośród drużyn z powiatu olkuskiego, Przemsza Klucze pokonała Przebój Wolbrom 3:1, Spójnia Osiek-Zimnodół zwyciężyła 1:0 z Grębałowianką Kraków, a MGHKS Bolesław Bukowno uległ Proszowiance Proszowice 0:1. KS Olkusz swój mecz z liderem rozegra natomiast w niedzielę 6 października o godzinie 15:00.

zdjęcie główne (przykładowe): strona KS Olkusz na Facebooku