KS Cracovia 1906 – SPR Olkusz 26:32. Olkuszanki wiceliderkami 1. Ligi

SPR Olkusz pokonał KS Cracovię 1906 26:32 w spotkaniu 6. kolejki sezonu 2019/2020 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Było to tym samym piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Kamila Zawady z rzędu.

75362233 3174873299252292 4925182244072456192 o - KS Cracovia 1906 - SPR Olkusz 26:32. Olkuszanki wiceliderkami 1. Ligi

Przypominamy, że Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz tegoroczne rozgrywki rozpoczęło od falstartu, jakim była przegrana z MTS-em Żory 27:24. Porażka z zespołem prowadzonym przez dotychczasowego szkoleniowca naszego zespołu Marcina Księżyka podziałała jednak na olkuskie szczypiornistki niczym płachta na byka, w efekcie czego SPR wygrał 5 kolejnych spotkań z rzędu. Wśród nich znalazło się m.in. sensacyjne zwycięstwo nad Koroną Handball Kielce, która poprzedni sezon zakończyła na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a obecny sezon rozgrywają na zapleczu Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W obliczu dobrej formy „Srebrnych Lwic” nikt w sobotę nie spodziewał się zatem porażki, tym bardziej, że Olkuszanki mierzyły się z ostatnią drużyną w tabeli, czyli ekipą KS Cracovii 1906. Bez zaskoczenia podopieczne trenera Kamila Zawady rozpoczęły zatem to spotkanie od wyjścia na prowadzenie 0:4. Nasze piłkarki ręczne nie dawały swoim rywalkom żadnych szans, kontrolując w stu procentach przebieg spotkania i utrzymując nad gospodyniami bezpieczną, kilkubramkową przewagę. W efekcie po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 13:16. Drugie 30 minut również zostało całkowicie zdominowane przez SPR Olkusz, który po świetnej serii trwającej od 42. do do 53. minuty zdołał powiększyć swoją przewagę do 8 bramek.

W ciągu kilku ostatnich minut spotkania olkuskie zawodniczki pozwoliły sobie zatem na nieco luzu, a szkoleniowiec naszej ekipy pozwolił zagrać w głównej mierze juniorkom. „Młode Lwice” spokojnie dowiozły jednak korzystny wynik do końca i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz mogło świętować zdobycie kolejnego kompletu punktów. Na wyróżnienie szczególnie zasłużyła zaledwie 18-letnia Patrycja Jałowicka, która zdobyła w tym spotkaniu najwięcej, bo aż 6 goli dla naszej drużyny. 4 trafienia dorzuciła ponadto Natalia Kolonko, po 3 Magdalena Barczyk, Wiktoria Sioła, Paula Masiuda, Zuzanna Żur, Paulina Marszałek oraz Weronika Gęgotek, 2 Julia Mrozowska a po jednej Oliwia Sołościuk i Kinga Kasprowicz.

Następny mecz w ramach sezonu 2019/2020 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej podopieczne trenera Kamila Zawady rozegrają w sobotę 9 listopada o godzinie 18:00, kiedy to podejmą we własnej hali JTC AZS Poznań. Będzie to z pewnością trudna przeprawa, jako że piłkarki że stolicy województwa wielkopolskiego zajmują obecnie 5. pozycję w tabeli. Tradycyjnie już teraz serdecznie zachęcam wszystkich z Państwa do dopingowania naszych wspaniałych „Srebrnych Lwic”, a tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście pojawić się w hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1A w Olkuszu, zapraszam z kolei do śledzenia transmisji na żywo z tego pojedynku, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

zdjęcia: Aleksandra Dudziak (strona KS Cracovia 1906 Piłka Ręczna na Facebooku