Kronika policyjna – 24.08.2017

Olkusz. Areszt za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

     43- letni mężczyzna, który groził podpaleniem swojej rodzinie, trafił do zakładu karnego. 21 sierpnia, prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i przychylił się do wniosku złożonego przez Policję o tymczasowe aresztowanie. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia br. w Olkuszu, w nocy, kilkanaście minut przed godziną 1:00. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy 43-latek jeździ ulicami miasta. Na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. Po trzech minutach, otrzymał kolejne zgłoszenie – mężczyzna groził podpaleniem swojej rodzinie. 43-latek oblał benzyną żonę i nastoletniego syna oraz jedno z pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście,, tragedii udało się uniknąć, gdyż kobieta z dziećmi (syn 12 lat, córka 16 lat) zdążyła uciec. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi nie mniej niż 12 lat pozbawienia wolności. Wniosek o tymczasowe aresztowanie rozpatrzył Sąd Rejonowy w Olkuszu – mężczyzna trafił już do aresztu i przebywa w zakładzie karnym. 

Kolizja drogowa  w Łobzowie

     21 sierpnia 2017 roku, w Łobzowie zderzyły się dwa samochody osobowe marki Renault Megane i Volkswagen Golf. Jak ustalili policjanci, kierująca renault, 20-letnia mieszkanka powiatu żarnowieckiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w Volkswagena, którym kierował 29-letni mieszkaniec Szydłowa. Ranna 20-latka została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Po udzielonej pomocy medycznej, kobieta została zwolniona. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Olkusz. Kradzież telefonu komórkowego

     Pod koniec ubiegłego tygodnia, doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Zdarzenie to miało miejsce w Olkuszu na terenie basenu. Właścicielka, mieszkanka Olkusza,  straty wyceniła na kwotę ok. 400 złotych.

Policjanci na festynach rodzinnych

     W ubiegły weekend, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, uczestniczyli w festynach rodzinnych w Kwaśniowie Górnym i festynie osiedlowym w Olkuszu. Działania policyjne doskonale wpisały się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą zainicjował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Mariusz Błaszczak. Dla mieszkańców, policjanci przygotowali różne atrakcje. Najmłodsi mogli usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwi policjanci zakładając kamizelki przeciwuderzeniowe i hełmy. Mogli obejrzeć sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie. Do stoiska technika kryminalistyki ustawiała się kolejka zaciekawionych dzieciaków, które chciały zobaczyć jak pobiera się odciski palców. Każde z nich mogło odbić swoje ślady linii papilarnych na specjalnych kartach daktyloskopijnych. Osobom pełnoletnim, policjanci rozdawali ulotki informacyjne i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *