Kronika policyjna – 12.12.2017

Olkusz. Włamanie do garażu

     1 grudnia 2017 roku, właściciel ujawnił włamanie do garażu na terenie Olkusza. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, po uprzednim wyłamaniu drzwi, dostał się do wnętrza, skąd dokonał kradzieży kompletnych kół. Zgłaszający oszacować straty na kwotę 5800 zł. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

Uwaga na włamania oraz kradzieże

     W ubiegłym tygodniu na terenie naszego powiatu policja odnotowała kilka kradzieży z włamaniem do domów, garaży oraz kradzieży mienia. Zdarzenia te miały miejsce w Olkuszu oraz na terenie Wolbromia. Złodzieje są tak pewni siebie, że włamują się również w ciągu dnia. Dlatego też apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zwiększenie czujności i właściwe zabezpieczenie swojego mienia. W jaki sposób można zabezpieczyć się przed włamaniami?Zabezpieczenie naszego domu czy mieszkania poprzez zastosowanie zabezpieczeń mechanicznych w postaci dobrych drzwi antywłamaniowych z atestowanymi zamkami. Zamykanie wszystkich okien przed wyjściem z mieszkania lub domu oraz czujność sąsiadów. Włamywacze często wykorzystują fakt nieobecności domowników w mieszkaniu. Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi w godzinach przedpołudniowych. Zdarza się, że sprawcy obserwują mieszkanie czy dom, sprawdzając zwyczaje domowników. Jeśli słyszysz podejrzany hałas czy widzisz niepokojącą sytuację na zewnątrz, zadzwoń na 112 lub 997. Uważny i spostrzegawczy sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń przed złodziejami – również sami nie bądźmy obojętni, reagujmy dzwoniąc na policję gdy wymaga tego sytuacja.

Poszukiwani świadkowie pobicia mężczyzny

     Funkcjonariusze z olkuskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia ciała mężczyzny do którego mogło dojść w godzinach popołudniowych w dniu 05.11.2017 roku na terenie osiedla Młodych w rejonie ulicy Orzeszkowej w Olkuszu. Osoby, które były świadkami zdarzenia lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę pod numer telefonu 32-6478-264 lub 997.

Olkusz. Poszukiwani świadkowie uszkodzenia mienia

     Olkuscy policjanci prowadzą sprawę, dotyczącą uszkodzenia nadajnika pomiaru szumu, do którego doszło 24 listopada, w godzinach południowych w rejonie ul. K.K. Wielkiego nr 32 w Olkuszu. Osoby, które były świadkami lub posiadają informacje w tej sprawie proszone są o telefoniczny kontakt z prowadzącym pod numerem 32-6478-234 lub 997.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *