Kronika policyjna – 09.09.2017

Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2017”

     W okresie wakacyjnym policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Kontrolowali autokary wyjeżdżające na turnusy wakacyjne lub wycieczki, sprawdzali stacje paliw i przydrożne parkingi, wykorzystywane jako miejsca postoju w czasie podróży. Z kolei policjanci prewencji sprawdzali miejsca zgromadzeń młodzieży i placówki handlowe pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Prowadzili również działania informacyjno-edukacyjne wśród dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku. Podczas wakacji policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Olkuszu sprawdzili ponad 4100 pojazdów, w tym 43 autokary. Ujawnili 46 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zatrzymali 141 dowodów rejestracyjnych, w tym 58 ze względu na stan techniczny pojazdów z czego 4 autokarów. Policjanci ujawnili 42 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i niewłaściwie przewozili dzieci w samochodach. Z kolei policjanci prewencji spotykali się z dziećmi i młodzieżą by przekazać informacje o zagrożeniach, na które mogą być narażeni młodzi ludzie w czasie wakacji. Rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, kontaktach z osobą obcą, zagrożeniach w sieci, a także o narkotykach i dopalaczach, uświadamiając młodzieży o konsekwencjach, które wynikają z sięgania po nielegalne środki. Działania informacyjno-edukacyjne prowadzili na festynach, imprezach plenerowych czy w Powiatowej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Z dziećmi i młodzieżą spotkali się 33 razy. Policjanci prewencji sprawdzali również miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży (32). Kontrolowali także kąpieliska i akweny wodne (323).

Złodziej torebki w rękach olkuskich policjantów

     Dzięki szybkiej reakcji policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymano 29-letniego złodzieja damskiej torebki. Do kradzieży doszło we wtorek 5 września 2017 roku w jednym z olkuskich lokali. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę pracownicy, wszedł do pomieszczenia socjalnego i ukradł torebkę, w której znajdował się portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zabrali do radiowozu zgłaszającą i natychmiast udali się w teren w poszukiwaniu mężczyzny. Już po kilku minutach penetracji przyległych ulic i parkingów kobieta rozpoznała złodzieja jej torebki. Okazał się nim być 29-letni mieszkaniec Bielsko-Białej. Mężczyzna miał przy sobie pieniądze, które ukradł. Pozostałe rzeczy zdążył ukryć na klatce schodowej w jednym z budynków. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy. Odzyskali również skradzione przedmioty, które wróciły do właścicielki. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia Toyoty

     Olkuska Policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Toyota. Do zdarzenia doszło na parkingu osiedlowym przy ulicy J. Korczaka 6, w dniu 12 sierpnia 2017 roku. Osoby, które mają informacje w tej sprawie proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-647-235 lub 997.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *