Korona Handball Kielce – SPR Olkusz 27:29. Sensacyjne zwycięstwo Olkuszanek!

2019-10-06 /210

SPR Olkusz pokonał na wyjeździe Koronę Handball Kielce 27:29! „Srebrne Lwice” sprawiły tym samym prawdziwą niespodziankę, gdyż szczypiornistki z województwa świętokrzyskiego, które miniony sezon zakończyły w połowie tabeli PGNiG Superligi, były zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu. Podopieczne trenera Kamila Zawady pokazały jednak prawdziwy charakter, nie przestraszyły się rywalek i do ostatniego gwizdka sędziego walczyły jak równe z równym.

Przypominamy, że Korona Handball Kielce zakończyła poprzedni sezon na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a w tym roku utraciła licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to bardzo mocna drużyna i jeden z faworytów do wygrania naszej ligi. W swoim pierwszym meczu na zapleczu szczypiorniakowej Ekstraklasy piłkarki z Kielc pokonały na wyjeździe KS Karkonosze Jelenią Górę 24:36, a swoje drugie spotkanie rozgrywały wczoraj przed własną publicznością. Nikt nie spodziewał się wygranej naszych zawodniczek, jako że ostatnim razem oba zespoły spotkały się w grudniu 2018 roku w ramach meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski, a SPR Olkusz przegrał wówczas 21:34. Olkuskie piłkarki pokazały jednak wówczas prawdziwą wolę walki, grając z tzw „wycofaną bramkarką”.

Kiedy nasze zawodniczki były bowiem w posiadaniu piłki, to w miejsce bramkarki wchodziła zawodniczka z pola. Dzięki temu Olkuszanki miały przewagę liczebną w ataku. Gdy tylko traciły one piłkę, to w miejsce jednej z zawodniczek z pola momentalnie z powrotem wchodziła bramkarka. Było to posunięcie na pierwszy rzut oka ryzykowne, ale pokazało że „Srebrne Lwice” nie przestraszyły się ekipy ze środka tabeli szczypiorniakowej Ekstraklasy i zamierzały walczyć jak równy z równym. Tę samą wolę walki pokazały one w spotkaniu 3. kolejki sezonu 2019/2020 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Pojedynek rozpoczął się od ofensywnej gry podopiecznych trenera Kamila Zawady, które szybko wyszły na prowadzenie 0:2. W 9. minucie Korona Handball Kielce zdołała wyjść na prowadzenie 4:3 lecz, jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie gospodyń w tym spotkaniu.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz szło bowiem za ciosem, kontrolując wynik spotkania i utrzymując nad swoimi przeciwniczkami 2-3 bramkową przewagę. Te rozgrywały z kolei naprawdę złe zawody, marnując aż sześć rzutów karnych, z czego cztery trafiły w słupki, a jeden w ogóle minął się z bramką. W tej znakomicie broniła na dodatek Dagmara Knapik, która w kolejnym spotkaniu z rzędu była cichą bohaterką. Naszym zawodniczkom, począwszy od 23. minuty, udało się również odskoczyć rywalom na kilka bramek, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:16. „Srebrne Lwice” grały spokojnie w obronie, a większość bramek zdobywały po zabójczych kontratakach. Druga część spotkania rozpoczęła się na dodatek tak samo, jak pierwsza i w 34. minucie było już 12:18.

Drużyna z Kielc rzuciła się zatem do odrabiania strat, stawiając wszystko na jedną kartę. Taka postawa opłaciła się, jako że w ciągu 4 minut zdobyły one 4 gole i na tablicy widniał już wynik jedynie 16:18. Olkuszanki odpowiedziały na to jednak w możliwy najlepszy sposób, same zdobywając pięciobramkową serię i prowadząc na kwadrans przed końcem 16:23. 7-bramkowa przewaga mogłaby świadczyć o tym, że nic już nie jest w stanie wyrwać kompletu punktów podopiecznym trenera Kamila Zawady, jednak trzeba pamiętać, że „Srebrne Lwice” mierzyły się wczoraj z jednak z jedną z najbardziej znanych ekip w Polsce. Kielczanki systematycznie odrabiały bowiem straty i na 30 sekund przed końcem spotkania Dominika Więckowska zdołała doprowadzić swoim rzutem do wyniku 27:28.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz nie utraciło jednak zimnej krwi w ostatnich sekundach, a wynik wczorajszego pojedynku, bramką na 27:29, zamknęła Paula Masiuda. Olkuskie szczypiornistki zdołały tym samym sprawić prawdziwą niespodziankę i pokonać jedną z najlepszych drużyn w kraju. Najwięcej, bo aż 9 goli dla naszej ekipy zdobyła Natalia Kolonko, a jedno trafienie mniej zaliczyła Paula Masiuda. 6 bramek dodała do tego Paulina Marszałek, 3 Sabina Radlak, a jedną Klaudia Wójcicka-Dudek. Na specjalne wyróżnienie zasługuje natomiast Weronika Gęgotek, która 20 czerwca świętowała swoje 17. urodziny, a w sobotnim spotkaniu zdobyła 2 gole. Kolejne spotkanie „Srebrne Lwice” rozegrają z kolei 19 października, kiedy to podejmą w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu MKS PR URBIS Gniezno.