Koniec z reklamami na wiatach przystankowych w Gminie Olkusz

Plakaty reklamowe i ogłoszenia, często dawno nieaktualne, stały się szpecącym dodatkiem wielu wiat przystankowych w Gminie Olkusz. Dlatego też olkuski magistrat postanowił ukrócić ten proceder i zlecił ostatnią akcję czyszczenia przystanków z wszelkiego rodzaju nielegalnych treści. Równolegle zainicjowano kontrole podmiotów ogłaszających w ten sposób swoje usługi.

116798054 1745270602295440 6670784625838381369 n - Koniec z reklamami na wiatach przystankowych w Gminie Olkusz

Jest to nie tylko mało estetyczna, ale także nielegalna forma docierania z informacją do potencjalnych klientów. Dbamy o czystość naszej gminy, choćby poprzez ściślejszą kontrolę miejsc gromadzenia odpadów, co już przynosi efekty. Oklejanie miejsc publicznych, takich jak wiaty przystankowe, słupy oświetleniowe czy drzewa to kolejny problem, który będziemy chcieli wyeliminować. Liczę, że podmioty zlecające taki format ogłoszeń z wyrozumiałością podejdą do naszych oczekiwań – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

116870609 1745270655628768 6935672411722811012 n - Koniec z reklamami na wiatach przystankowych w Gminie Olkusz

Dokładne mycie mycie wiat przystankowych na terenie Gminy Olkusz już trwa, a przy okazji służby miejskie usuwają także nielegalne ogłoszenia, które zostały na nich wcześniej naklejone. W tym samym czasie Straż Miejska kontaktuje się z firmami ze wspomnianych ogłoszeń z informacją o trwającej akcji sprzątania oraz możliwymi konsekwencjami, które pojawią się, gdy nowe plakaty znów pojawią się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Mandat za oklejanie przystanków plakatami może wynieść nawet 500 złotych.

Art. 63a §1 Kodeksu Wykroczeń głosi, że „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. Dlatego też zamierzamy z tego przepisu bardzo skrupulatnie korzystać – dodaje Komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Marek Lasek.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *