Kolejny występ Kingi Seweryn z Olkusza w reprezentacji Polski w piłce nożnej

2019-10-07 /9
Kolejny występ Kingi Seweryn z Olkusza w reprezentacji Polski w piłce nożnej

Kinga Seweryn ma za sobą kolejny występ w reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej do lat 15. Młoda mieszkanka naszego miasta jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych bramkarek młodego pokolenia w Polsce. Była zawodniczka Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik” i obecna bramkarka GKS-u Katowice rozegrała pełne 90 minut w spotkaniu z reprezentacją Czech.

Mecz odbył się w piątek 4 października w czeskim Náchodzie. Wynik spotkania otworzyła w 29. minucie Albina Goretkiová, a 5 minut po zmianie stron drugi raz Kingę Seweryn pokonała Iveta Miculyčová. Polki zdołały jednak doprowadzić do remisu dzięki bramkom Klaudii Maciejko oraz Aleksandry Posiewki i ostatecznie pojedynek ten zakończył się wynikiem 2:2. Mimo że Czeszki zdołały strzelić naszej drużynie 2 bramki, to Kinga zebrała za swój występ pozytywne recenzje. Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy 14-letnia mieszkanka Olkusza reprezentuje barwy narodowe: w reprezentacji Polski zadebiutowała ona bowiem pod koniec czerwca w przegranym 1:0 spotkaniu z Portugalią. W międzyczasie Kinga otrzymała również powołanie na zgromadzenie kadry, które odbyło się w dniach 15-18 sierpnia w Siedlcach oraz wystąpiła na inauguracyjnej konsultacji „GK PRO”, czyli zgrupowaniu 10 najzdolniejszych polskich bramkarek w podwarszawskim Pruszkowie.

Występy Olkuszanki w reprezentacji narodowej przykuły również uwagę znanych klubów. W rezultacie na początku września podpisała ona kontakt z GKS-em Katowice. Trener śląskiej drużyny przyznał natomiast, ze… najchętniej już teraz włączyłby Kingę do pierwszej drużyny: „To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek tego pokolenia na pozycji bramkarza. Od ponad roku co pewien czas uczestniczyła ona już w treningach naszego zespołu. Z uwagi na to, że Kinga nie ma jeszcze skończonych 15 lat, to w Ekstralidze (najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce) może wystąpić dopiero 1 kwietnia 2020 roku. Na ten moment będzie zatem grała w Akademii „Młoda GieKSa” w drużynie do lat 15″ – mówił menadżer sekcji Mariusz Polak. My natomiast życzymy Kindze kolejnych powołań do kadry oraz samych sukcesów w przyszłej karierze.

zdjęcie: strona Łączy nas piłka kobieca na Facebooku