Kolejny występ Kingi Seweryn z Olkusza w reprezentacji Polski w piłce nożnej

Kinga Seweryn ma za sobą kolejny występ w reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej do lat 15. Młoda mieszkanka naszego miasta jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych bramkarek młodego pokolenia w Polsce. Była zawodniczka Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik” i obecna bramkarka GKS-u Katowice rozegrała pełne 90 minut w spotkaniu z reprezentacją Czech.

Mecz odbył się w piątek 4 października w czeskim Náchodzie. Wynik spotkania otworzyła w 29. minucie Albina Goretkiová, a 5 minut po zmianie stron drugi raz Kingę Seweryn pokonała Iveta Miculyčová. Polki zdołały jednak doprowadzić do remisu dzięki bramkom Klaudii Maciejko oraz Aleksandry Posiewki i ostatecznie pojedynek ten zakończył się wynikiem 2:2. Mimo że Czeszki zdołały strzelić naszej drużynie 2 bramki, to Kinga zebrała za swój występ pozytywne recenzje. Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy 14-letnia mieszkanka Olkusza reprezentuje barwy narodowe: w reprezentacji Polski zadebiutowała ona bowiem pod koniec czerwca w przegranym 1:0 spotkaniu z Portugalią. W międzyczasie Kinga otrzymała również powołanie na zgromadzenie kadry, które odbyło się w dniach 15-18 sierpnia w Siedlcach oraz wystąpiła na inauguracyjnej konsultacji „GK PRO”, czyli zgrupowaniu 10 najzdolniejszych polskich bramkarek w podwarszawskim Pruszkowie.

Występy Olkuszanki w reprezentacji narodowej przykuły również uwagę znanych klubów. W rezultacie na początku września podpisała ona kontakt z GKS-em Katowice. Trener śląskiej drużyny przyznał natomiast, ze… najchętniej już teraz włączyłby Kingę do pierwszej drużyny: „To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek tego pokolenia na pozycji bramkarza. Od ponad roku co pewien czas uczestniczyła ona już w treningach naszego zespołu. Z uwagi na to, że Kinga nie ma jeszcze skończonych 15 lat, to w Ekstralidze (najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce) może wystąpić dopiero 1 kwietnia 2020 roku. Na ten moment będzie zatem grała w Akademii „Młoda GieKSa” w drużynie do lat 15″ – mówił menadżer sekcji Mariusz Polak. My natomiast życzymy Kindze kolejnych powołań do kadry oraz samych sukcesów w przyszłej karierze.

zdjęcie: strona Łączy nas piłka kobieca na Facebooku


Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *