Kolejny pijany kierowca z Powiatu Olkuskiego zatrzymany

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pomimo licznych kontroli wciąż nie brakuje tych, co jeżdżą na „podwójnym gazie” i ryzykują życiem własnym oraz innych użytkowników drogi.

28 stycznia po godzinie 6:00 na ul. 3-Maja w Wolbromiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierowcę Forda Transita. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. W konsekwencji zatrzymano mu prawo jazdy, a niebawem poniesie on konsekwencje prawne i finansowe.

Policjanci przypominają, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, co jest szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Pogarsza on bowiem koordynację ruchową, wzrokową i powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach, dlatego funkcjonariusze zachęcają do reagowania i dzwonienia na numer alarmowy, gdy podejrzewamy, że dany kierowca jest nietrzeźwy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie przykładowe: pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *