Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź „Kmitobusa”

W czwartek 6 września była Premier Beata Szydło ponownie zawitała do Olkusza. Tym razem powodem jej wizyty była prezentacja Łukasza Kmity jako kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Podczas spotkania nie obyło się niestety bez incydentów.

beata 1 do art - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

To nie pierwsza wizyta Beaty Szydło w „Srebrnym Mieście” w ostatnim czasie. Obecna Przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów gościła 1 lipca w Biurze Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Wtedy również jej wizyta została gorąco odebrana przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. W ruch poszły przygotowane wcześniej chorągiewki i rozległo się wołanie: „Be-a-ta, Be-a-ta!”. Wczoraj zgromadzony tłum niemniej energicznie przywitał Wicepremier rządu, między innymi odśpiewując jej głośne „Sto lat!”. Najbardziej radośnie w lipcu Beatę Szydło witał przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Kmita.

beata 2 do art 1 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Szanowni Państwo, myślę, że to historyczna chwila nie tylko dla naszego miasta, ale i całej Polski. Są pośród nas młodzi Olkuszanie, jeden ma zaledwie roczek i przyszedł, bo chce podziękować za to, że w przyszłości będzie mógł otrzymywać świadczenie z programu „Dobry Start”. Pani Premier, jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie dobro, które spotyka mieszkańców Powiatu Olkuskiego własnie z rąk Prawa i Sprawiedliwości – mówił wtedy obecny kandydat na włodarza naszego miasta.

P1100526 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Można więc powiedzieć, że wyżej postawiona w strukturach partyjnych koleżanka należycie mu się odwdzięczyła. Spotkanie z byłą Premier poświęcone było właśnie Łukaszowi Kmicie. Beata Szydło zachwalała Kmitę, mówiąc że zna go wiele lat i jest przekonana, że byłby dobrym gospodarzem Olkusza. Sam kandydat PiS zapewniał, że zarówno Przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów, jak i cały rząd „Dobrej Zmiany” pamięta o Olkuszu i jest to miasto mu bliskie. Potem Łukasz Kmita przeszedł do wyliczania swoich obietnic wyborczych: darmowa komunikacja miejska, basen oraz kino dla młodzieży w wielu szkolnym, obowiązkowa nauka drugiego języka już od IV klasy, monitoring na każdym osiedlu, budowa samorządowego żłobka, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, czy mniej liczne klasy w szkołach to tylko nieliczne z nich. Dodatkowo obecny Radny Powiatu Olkuskiego i zarazem kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz zapowiedział, że na osiedlowe spotkania z mieszkańcami jeździł będzie… „Kmitobusem”.

P1100537 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Kandydat PiS na włodarza miasta i tym razem nie pominął w swoim przemówieniu najmłodszych mieszkańców Olkusza. Wspomniał on bowiem o swoim koledze ze szkolnej ławki, który razem z żoną i półrocznym synkiem także wybrali się na inaugurację jego kampanii wyborczej. Kmita powiedział, że właśnie z myślą o takich mieszkańcach trzeba zarządzać naszym miastem. Wśród zgromadzonych rozległy się brawa, a po chwili kandydat PiS, razem z byłą Premier Beatą Szydło, dodał że półroczny Szymonek klaszcze, co z pewnością świadczy o tym, że już teraz popiera program wyborczy Łukasza Kmity.

P1100567 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Kiedy spotkanie zaczynało już dobiegać końca, z transparentami głoszącymi „Chcę zadać pytanie” pod sceną pojawiły się dwie osoby. Jedna z nich, którą okazał się być Grzegorz Wiśniowski z olkuskich struktur Komitetu Obrony Demokracji, powiedział, że jako iż kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Łukasz Kmita zadeklarował, że pytań się nie boi i chętnie wszystkich wysłucha, to on chciałby z nim porozmawiać na temat jego kompetencji. Kmita od ponad 2 lat jest bowiem Dyrektorem krakowskiego oddziału KRUS, a mężczyzna chciał zapytać czy otrzymane przez niego stanowisko było spowodowane najlepszymi spośród dostępnych kandydatów kwalifikacjami, czy może bardziej nominacją partyjną. Zgromadzony tłum, delikatnie mówiąc, w żołnierskich słowach dał znać mężczyźnie, że ten nie jest mile widziany, po czym próbował go zagłuszać, a w pewnym momencie rozległ się nawet krzyk, że „Przydałby się ktoś, żeby mu przyłożył”.

P1100550 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Łukasz Kmita podjął jednak rozmowę z przybyłym mieszkańcem naszego miasta. Ciężko szła im jednak ta rozmowa, jako że zgromadzona na spotkaniu z byłą Premier Beatą Szydło społeczność była rozgrzana do granic możliwości. Przy obu Panach w pewnym momencie pojawiła się nawet… sama ciocia Łukasza Kmity, która powtarzała kandydatowi PiS, by ten nie dał się sprowokować i razem z tłumem pokrzykiwała w stronę przedstawiciela opozycji. Sam Kmita odparł to cioci, że dobrze wie, iż Pan Wiśniowski przyszedł tu tylko po to, by go zdenerwować i zaproponował jej, by ta poszła do Kościoła pomodlić się za przedstawiciela lokalnej opozycji. Kobieta propozycję Łukasza Kmity przyjęła jednak dość niechętnie. Ostatecznie w akompaniamencie wyzwisk i krzyków członek olkuskiego KOD-u opuścił spotkanie.

kmita b - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Jak zatem widać sama kandydatura Łukasza Kmity na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz wzbudza wśród Olkuszan naprawdę wiele emocji. Jakie natomiast jest zdanie naszych czytelników na temat kandydata PiS? Czy 21 października zamierzają Państwo oddać na niego swój głos? Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

P1100573 - Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź "Kmitobusa"

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

11 thoughts on “Kolejne spotkanie z Beatą Szydło w Olkuszu i zapowiedź „Kmitobusa”

 • wrzesień 7, 2018 at 6:38 pm
  Permalink

  , tak chamskiej relacji , nie mającej nic wspólnego z dziennikarstwem , przedewszystkim aby ośmieszyć kandydata , nie widziałem w Olkuszu , Przeglądowi olkuskiemu czy Pulsowi Olkusza nawet do pięt nie dorastacie , Niech redaktor piszący to sprawozdanie zajdzie do uczniów klasy IV szkoły podstawowej i niech oni mu piszą teksty , bo na pewno lepiej napiszą , a te zdjęcia ludzi , wybiórczo pokazywane to sie kiedyś przeciwko tobie mlokosie obróci , zobaczysz , jak ci nie wstyd ,

  Reply
  • wrzesień 7, 2018 at 7:33 pm
   Permalink

   Szanowny Panie/Pani MK, przykro mi, że nie spodobał się Panu/Pani ten artykuł. Czy może Pan/Pani powiedzieć co konkretnie w Pana/Pani opinii jest nie tak? Chętnie wezmę wszelkie wskazówki do siebie, tak, by poziom pisanych przeze mnie tekstów był jak najwyższy.

   Z wyrazami szacunku,
   Michał Pasternak

   Reply
 • wrzesień 8, 2018 at 7:12 am
  Permalink

  Napewno się nie podoba to że tekst jest obiektywny a nie jak przegląd olkuski PISowskim kłamstwem i obłuda, mydleniem oczu ciemnoty.

  Reply
  • wrzesień 8, 2018 at 10:36 pm
   Permalink

   Szanowny Panie Zenonie, dziękuj za miłe słowa w moją stronę. Zawsze staram się, by pisane przeze mnie artykuły były obiektywne i cieszę się, że Pan to dostrzega.

   Z wyrazami szacunku,
   Michał Pasternak

   Reply
 • wrzesień 8, 2018 at 8:21 pm
  Permalink

  Drogi autorze , tekst jak za najlepszych komunistycznych czasów , na tablicy w szkolnym korytarzu . Bardzo stronniczy , ale rozumiem , cóż wydaje mi się jednak że dziennikarz powinien być obiektywny i bezstroony , jesli nie potrafi być , to jest ledwie pismakiem , nie dziennikarzem . Ale mam nadzieję ze dobra zmiana dostrzeże pana starania przypodobania się jej .

  Reply
  • wrzesień 8, 2018 at 10:34 pm
   Permalink

   Szanowna Pani Hanno, wyżej użytkownik o nicku „MK” zarzucił mi, że artykuł jest nieobiektywny, gdyż atakuje PiS, a teraz Pani zarzuca mi, że artykuł jest nieobiektywny, gdyż promuje PiS. Pomiędzy Państwa komentarzami znajduje się za to komentarz Pana Zenona, który powiedział, że artykuł jest obiektywny. Widzę więc, że każdemu nie da się dogodzić, a co człowiek, to inna opinia. Ja tę urokliwą sytuację skomentuję deklaracją, że zawsze staram się, by moje artykuły były jak najbardziej obiektywne.

   Z wyrazami szacunku,
   Michał Pasternak

   Reply
 • wrzesień 9, 2018 at 5:05 pm
  Permalink

  Był kiedyś taki Rzepka (katecheta)z tej samej formacji!!!
  Teraz jest nowy Kmita taki sam fachowiec znowu syfu ludziom narobi!!!

  Reply
 • Pingback:A więc to nie żart: "KMITAbus" ruszył na podbój Olkusza - Kurier Olkuski

 • Pingback:A więc to nie żart: "KMITAbus" wyruszył na podbój Olkusza - Kurier Olkuski

 • Pingback:"KMITAbus" to za mało. W trasę wyruszył także "Sobczykobus" - Kurier Olkuski

 • Pingback:"KMITAbus"... wozi dzieci do szkoły. Rodzice są oburzeni - Kurier Olkuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *