Kolejne osoby z powiatu olkuskiego straciły prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości

Kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie tracą uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na własnej skórze przekonało się o tym w ostatnim czasie kilka osób z powiatu olkuskiego.

W piątek 8 maja po godzinie 19:00 na Drodze Krajowej nr 94 w Olkuszu w pobliżu CH „Atrium” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Toyoty, którym kierował 40-letni mieszkaniec Będzina. Mężczyzna pędził na tym odcinku drogi 101 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W tym samym miejscu zatrzymano również 22-letniego mieszkańca Olkusza, który jechał tam swoim BWM z prędkością aż 110 km/h.

Jeszcze tego samego dnia w pobliżu drugiej stacji „Cyrcle K” w Olkuszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 44-letnią mieszkankę Zawiercia. Kobieta poruszała się z prędkością 102 km/h, gdzie również obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Przy okazji tych zdarzeń mundurowi przypominają, że kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo, nie mogą liczyć na taryfę ulgową. To właśnie nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *