Kinga Seweryn z Olkusza została bramkarką GKS-u Katowice

Do składu GKS-u Katowice dołączyła Kinga Seweryn z Olkusza. Przypominamy, że uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych bramkarek młodego pokolenia w Polsce zawodniczka zabiutowała także niedawno w reprezentacji Polski do lat 15.

To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek tego pokolenia na pozycji bramkarza. Od ponad roku co pewien czas uczestniczyła ona już w treningach naszego zespołu. Z uwagi na to, że Kinga nie ma jeszcze skończonych 15 lat, to w Ekstralidze (najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – przyp. red.) może wystąpić dopiero 1 kwietnia 2020 roku. Na ten moment będzie zatem grała w Akademii „Młoda GieKSa” w drużynie do lat 15 – mówi menadżer sekcji Mariusz Polak.

Kinga swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynała w zespole Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”. Młoda bramkarka wielokrotnie reprezentowała już kadrę województwa Małopolskiego, a za sobą ma także pierwszy mecz w barwach reprezentacji Polski do lat 15. „Biało-czerwone” uległy wówczas co prawda Portugalii 1:0, ale Olkuszanka zebrała za swój występ dobre opinie. To również kolejny sukces młodych sportowców z naszego powiatu w ostatnim czasie. Aleksander Kuś z Bukowna został bowiem w lipcu wicemistrzem Polski w pływaniu, a na początku sierpnia Bartłomiej Wdowik zadebiutował w barwach Odry Opole w Fortuna 1. Lidze, będącej zapleczem piłkarskiej Ekstraklasy.

źródło: gkskatowice.eu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

5 thoughts on “Kinga Seweryn z Olkusza została bramkarką GKS-u Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *