Kinga Seweryn z Olkusza ponownie na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Wygląda na to, że w Olkuszu zrodził się prawdziwy piłkarski diament. Mowa oczywiście o 14-letniej Kindze Seweryn, która została powołana na kolejne dwa zgrupowania kadry narodowej w piłce nożnej. Przypominamy, że Kinga ma już za sobą debiut w meczu reprezentacji Polski, a niedawno została także zawodniczką grającego w kobiecej Ekstraklasie GKS-u Katowice.

65485044 833731590374820 7099178398773149696 n - Kinga Seweryn z Olkusza ponownie na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Kinga, która swoje pierwsze szlify zbierała m.in. w Olkuskim Klubie Sportowym „Słowik”, jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych bramkarek młodego pokolenia w Polsce. Młoda bramkarka wielokrotnie reprezentowała już kadrę województwa Małopolskiego, a za sobą ma także pierwszy mecz w barwach reprezentacji Polski do lat 15. „Biało-czerwone” uległy wówczas co prawda Portugalii 1:0, ale Olkuszanka zebrała za swój występ dobre opinie. Na początku sierpnia została ona również zawodniczką GKS-u Katowice, którego żeńska drużyna występuje w polskiej Ekstraklasie. Talent Olkuszanki wydaje się również potwierdzać trener śląskiej drużyny, który przyznał… że najchętniej już teraz włączyłby Kingę do pierwszej drużyny.

69053264 1275783425928832 2386999366914146304 o - Kinga Seweryn z Olkusza ponownie na zgrupowaniu reprezentacji Polski
fot. strona Łączy nas piłka kobieca na Facebooku

To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek tego pokolenia na pozycji bramkarza. Od ponad roku co pewien czas uczestniczyła ona już w treningach naszego zespołu. Z uwagi na to, że Kinga nie ma jeszcze skończonych 15 lat, to w Ekstralidze (najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – przyp. red.) może wystąpić dopiero 1 kwietnia 2020 roku. Na ten moment będzie zatem grała w Akademii „Młoda GieKSa” w drużynie do lat 15 – mówił menadżer sekcji Mariusz Polak.

5d49545723ff0 - Kinga Seweryn z Olkusza ponownie na zgrupowaniu reprezentacji Polski
fot. gkskatowice.eu

Na tym nie kończą się ostatnie sukcesy młodej bramkarki. Olkuszanka znalazła się bowiem w gronie 20 piłkarek, które Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet do lat 15 Paulina Kawalec powołała na zgromadzenie kadry, które odbyło się w dniach 15-18 sierpnia w Siedlcach. Kinga wystąpiła również na inauguracyjnej konsultacji „GK PRO”, czyli jednej z nowych inicjatyw Polskiego Związku Piłki Nożnej, polegającej na zgrupowaniu 10 najzdolniejszych polskich bramkarek w podwarszawskim Pruszkowie. Nigdy wcześniej reprezentacyjne golkiperki i kandydatki na nie, nie trenowały cyklicznie wyłącznie w swoim własnym towarzystwie, bez koleżanek z pola. Przez dwa dni młode bramkarki trenowały pod okiem doświadczonych trenerów, wśród których była m.in. bramkarka seniorskiej reprezentacji Polski Anna Szymańska.

zdjęcie główne: Paula Duda z laczynaspilka.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *