Kierowca autobusu ruszył w pościg za pijanym kierowcą w Bogucinie Małym

Nieposiadający prawa jazdy 58-latek z powiatu olkuskiego, mając ponad 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie, doprowadził w Bogucinie Małym do zderzenia z autobusem. Na dodatek mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. W ślad za nim wyruszył natomiast kierowca autobusu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący Seatem Cordobą 58-latek podczas wyprzedzania autobusu zajechał mu drogę i doprowadził do zderzenia, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W ślad za mężczyzną wyruszył od razu kierowca autobusu, który wkrótce zauważył, że mieszkaniec powiatu olkuskiego zatrzymał się przy jednej z lokalnych posesji. Od 58-latka wyczuwalna była woń alkoholu, a o całym zdarzeniu kierowca autobusu powiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kluczach.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Na domiar złego okazało się również, że mieszkaniec powiatu olkuskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierowca Seata Cordoby przyznał się, że dzień wcześniej spożywał alkohol. 58-latek za swoje zachowanie będzie teraz musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *