Kiedy w końcu zakończy się remont olkuskiej kładki?

15 stycznia rozpoczęły się prace remontowe olkuskiej kładki. Utrudnienia początkowo miały potrwać… miesiąc, jednak nadal nie nastąpiło jej otwarcie.

26850543 961663487322826 3950198969884446387 o - Kiedy w końcu zakończy się remont olkuskiej kładki?

Decyzję o przeprowadzeniu remontu ucieszyła zapewne wszystkich Olkuszan. Modernizacja kładki była jak najbardziej potrzebna, gdyż jej tragiczny stan od dawna zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców. Jako, że kładka łącząca Skwer z ul. Na Skarpie jest istotnym ciągiem komunikacyjnym, to wszyscy liczyli na sprawne przeprowadzenie prac remontowych. Niestety, ku niezadowoleniu mieszkańców, po decyzji o zamknięciu jej na miesiąc, ta dalej pozostawała wyłączona z ruchu, a w marcu pisaliśmy o opóźnieniach, przez co kładka miała być zamknięta aż do końca czerwca. Za nami prawie połowa lipca, a przejście co prawda jest, ale nie takie, jakie być powinno.

IMG 20180710 150854 - Kiedy w końcu zakończy się remont olkuskiej kładki?

Przez te pół roku co prawda udało się wiele zrobić, jednak choć do końca jeszcze trochę brakuje. Przedstawiciele olkuskiego magistratu tłumaczyli, że zamknięcie kładki na 5 miesięcy zamiast jednego przyspieszy prace, gdyż, jak się okazało, pomimo wydanego pierwotnie komunikatu o zamknięciu kładki na miesiąc, ta… do końca roku miała być nadal okresowo zamykana. Ile jeszcze przyjdzie nam czekać na koniec upragnionego remontu? W umowie z wykonawcą ostateczna data to… koniec bieżącego roku, jeśli jednak wierzyć władzom miasta, to już niedługo. Tych „niedługo” mieszkańcy musieli jednak czekać już wiele.

IMG 20180710 150937 - Kiedy w końcu zakończy się remont olkuskiej kładki?

Za prace związane z remontem olkuskiej kładki Gmina Olkusz zapłaci w sumie 1 254 720,18 zł brutto. Wykonawcą prac jest firma Nowak Mosty.

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *