Kibicuj szczypiornistkom SPR Olkusz w meczu o Mistrzostwo 1. Ligi!

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz organizuje wyjazd do Warszawy na mecz z tamtejszym AZS AWF Warszawa, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 15:30. Będzie to zarazem ostatni mecz sezonu, który, w przypadku zwycięstwa, zapewni „Srebrnym Lwicom” tytuł mistrzowski.

Wyjazd będzie miał miejsce spod hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przy ul. Wiejskiej 1 o godzinie 9:30. Koszt wynosi 70 zł. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się na adres mailowy: media@sprolkusz.pl lub pod numerem telefonu: 796 542 211. Zapisy trwają do czwartku do godziny 19:00.

Przypominamy, że dzięki fantastycznej postawie w sezonie 2017/2018 podopieczne Marcina Księżyka przed ostatnią kolejką mają 3 punkty przewagi nad drugim SPR Sośnica Gliwice. Olkuska drużyna zwyciężyła w aż 14 z dotychczasowych 17 spotkań. Szanse na mistrzostwo 1. Ligi w piłce ręcznej kobiet „Srebrne Lwice” miały już przed tygodniem, kiedy to w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością gładko rozprawiły się z ekipą SPR JKS Jarosław. Do świętowania tytułu potrzebna jednak była porażka Sośnicy w Żorach z tamtejszym MTS-em, a to piłkarki z Gliwic wyszły z tego pojedynku zwycięsko. W najbliższą sobotę nasze szczypiornistki nie muszą się już na nikogo oglądać i zwycięstwo z AZS AWF Warszawa wystarczy do tak upragnionego mistrzostwa. W przypadku wygranej, „Srebrne Lwice” zagrają w turnieju barażowym o awans do PGNiG Superligi. W walce o najwyższą ligę rozrywkową w kraju SPR Olkusz zmierzy się wtedy z mistrzyniami grupy A 1. Ligi oraz dwoma najgorszymi w obecnym sezonie zespołami z Ekstraklasy. Turniej zostanie rozegrany na zasadach „każdy z każdym”, a od przyszłego roku w PGNiG Superlidze zagrają dwie najlepsze drużyny.

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *