Kibicuj szczypiornistkom SPR Olkusz w meczu o Mistrzostwo 1. Ligi!

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz organizuje wyjazd do Warszawy na mecz z tamtejszym AZS AWF Warszawa, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 15:30. Będzie to zarazem ostatni mecz sezonu, który, w przypadku zwycięstwa, zapewni „Srebrnym Lwicom” tytuł mistrzowski.

Wyjazd będzie miał miejsce spod hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przy ul. Wiejskiej 1 o godzinie 9:30. Koszt wynosi 70 zł. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się na adres mailowy: media@sprolkusz.pl lub pod numerem telefonu: 796 542 211. Zapisy trwają do czwartku do godziny 19:00.

Przypominamy, że dzięki fantastycznej postawie w sezonie 2017/2018 podopieczne Marcina Księżyka przed ostatnią kolejką mają 3 punkty przewagi nad drugim SPR Sośnica Gliwice. Olkuska drużyna zwyciężyła w aż 14 z dotychczasowych 17 spotkań. Szanse na mistrzostwo 1. Ligi w piłce ręcznej kobiet „Srebrne Lwice” miały już przed tygodniem, kiedy to w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością gładko rozprawiły się z ekipą SPR JKS Jarosław. Do świętowania tytułu potrzebna jednak była porażka Sośnicy w Żorach z tamtejszym MTS-em, a to piłkarki z Gliwic wyszły z tego pojedynku zwycięsko. W najbliższą sobotę nasze szczypiornistki nie muszą się już na nikogo oglądać i zwycięstwo z AZS AWF Warszawa wystarczy do tak upragnionego mistrzostwa. W przypadku wygranej, „Srebrne Lwice” zagrają w turnieju barażowym o awans do PGNiG Superligi. W walce o najwyższą ligę rozrywkową w kraju SPR Olkusz zmierzy się wtedy z mistrzyniami grupy A 1. Ligi oraz dwoma najgorszymi w obecnym sezonie zespołami z Ekstraklasy. Turniej zostanie rozegrany na zasadach „każdy z każdym”, a od przyszłego roku w PGNiG Superlidze zagrają dwie najlepsze drużyny.

zdjęcie: Biały Wilk – Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *