Już w ten czwartek odbędzie się otwarcie basenu w Bukownie!

2022-06-14 /235
Już w ten czwartek odbędzie się otwarcie basenu w Bukownie!

W czwartek, 16 czerwca odbędzie się otwarcie kąpieliska w Bukownie. Na wszystkich wodnych atrakcji czekać będą trzy basen, zjeżdżalnie, wieża do skoków oraz kilka innych atrakcji wodnych. Zarówno młodsi jak i starsi znajdą coś dla siebie. 

W najbliższy czwartek tj. 16 czerwca o godzinie 9 zostanie otwarty basen w Bukownie. Kąpielisko posiada trzy baseny, a największym zainteresowaniem cieszy się basen rekreacyjny. Basen został wyposażony m.in. w pięciotorową zjeżdżalnię rodziną, zjeżdżalnią typu „Anaconda”, grzybek, rwącą rzekę z wyspą, bicze wodne oraz leżanki do masażu pleców. Głębokość basenu sięga od 1 do 1,3 metra.

Dla najmłodszych przygotowany został brodzik, który znajduje się tuż obok basenu rekreacyjnego. Wszystkie maluchy spędzające czas w brodziku do dyspozycji mają mini zjeżdżalnie oraz wodne zabawki. Głębokość brodzika wynosi 0,15 do 0,45 metra. 

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowany został basen sportowy o głębokości od 1,5 do 3,9 metra. Wymiary basenu to 16 na 50 metrów.  Basen posiada trzy wieże z platformami do skoków. Dwie z nich znajdują się na wysokości trzech metrów. Największa wysokość, z jakiej można wykonać skok wynosi aż 5 metrów. 

Na obiekcie znajdują się również dwa boiska do siatkówki plażowej, punkt gastronomiczny czynny w godzinach otwarcia obiektu, a także darmowy Hot Spot.

- Nie mogę się doczekać otwarcia. Razem z córkami korzystamy z kąpieliska co roku. To idealne miejsce dla dzieci. Jest co robić przez cały dzień - komentuje Joanna, mieszkanka Bukowna.

Cennik opłat za korzystanie z Kąpieliska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie
 
Od poniedziałku do piątku wstęp jednorazowy przed godz. 16:00
•    dzieci i młodzież ucząca się – 8.00 zł
•    dorośli – 15.00 zł
 
Od poniedziałku do piątku wstęp jednorazowy po godz. 16:00
•    dzieci i młodzież ucząca się – 7.00 zł
•    dorośli – 13.00 zł
 
Soboty, niedziele i święta wstęp jednorazowy
•    dzieci i młodzież ucząca się – 9.00 zł
•    dorośli – 20.00 zł
 
Dzieci do lat 3 – 1.00 zł
Karnet dla osób dorosłych na pięć wejść plus dwa wejścia gratis: 75 zł
Osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem: osoba niepełnosprawna – 2 zł, opiekun – wejście bezpłatne

- Otwieramy basen przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jak zwykle na bukowieńskim kąpielisku czeka na państwa wiele atrakcji. Zapraszamy do wspólnej zabawy w długi weekend od 16 do 19 czerwca a później od 24 czerwca do końca sierpnia! – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie, Anna Kwaśniewska.

Kąpielisko posiada dwa punkty kasowe (możliwość płatności kartą): od ulicy Ks. Zelka oraz od ulicy Reymonta. Przy obu znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe.