Już w piątek koncert olkuskiego zespołu „Po Burzy”

W piątek 6 lipca na olkuskiej scenie plenerowej na Rynku zagra zespół „Po Burzy”. Od godziny 19:00 serce miasta wypełni się poezją śpiewaną i wspaniałym brzmieniem instrumentów.

Zespół Po Burzy jest bardzo dobrze znany wszystkim wielbicielom tego gatunku muzycznego na ziemi olkuskiej. W jego skład wchodzą młodzi muzycy z Olkusza i Bukowna: absolwenci lub studenci szkół i kierunków muzycznych.  Na swoim koncie mają nagrane 2 płyty: „Nie mogę zasnąć, kochanie” (2015) i „Plan na życie” (2017) oraz kilkadziesiąt zagranych koncertów.

U zbiegu różnych nurtów muzycznych, zespół Po Burzy powstał w Bukownie, w 2014 roku, łącząc odmienne osobowości i sposoby fascynacji muzyką. Obecny skład grupy to osiem osób i bogate instrumentarium. Członkowie dysponują różnorodnym doświadczeniem muzycznym i estradowym, wyniesionym z działalności w zespołach bluesowych, popowych, grupach muzyki sakralnej i kabaretowych.

Grupa opracowuje oryginalny repertuar, przygotowując autorskie kompozycje z wykorzystaniem tekstów zarówno własnych, jak i udostępnianych przez zaprzyjaźnionych poetów. Materiał powstaje w ogniu grupowej współpracy z zaangażowaniem wszystkich muzyków. Zespół jest otwarty na różnorodne źródła muzycznej inspiracji, jednak gatunkiem dominującym i przyjętym kierunkiem rozwoju grupy jest poezja śpiewana.

Obecnie skład zespołu tworzą:

Aneta Ślusarczyk (Dobra) – wokal, przeszkadzajki; autorka muzyki
Agnieszka Rosa – wokal, flet poprzeczny; autorka tekstów i muzyki
Kasia Filo – skrzypce
Alicja Polakiewicz – gitara prowadząca
Mateusz Filo – pianino, akordeon
Marcin Zub – gitara basowa
Kamila Kowalczyk – cajon
Kacper Zajączkowski – gitara solowa

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *