Już w piątek koncert olkuskiego zespołu „Po Burzy”

W piątek 6 lipca na olkuskiej scenie plenerowej na Rynku zagra zespół „Po Burzy”. Od godziny 19:00 serce miasta wypełni się poezją śpiewaną i wspaniałym brzmieniem instrumentów.

Zespół Po Burzy jest bardzo dobrze znany wszystkim wielbicielom tego gatunku muzycznego na ziemi olkuskiej. W jego skład wchodzą młodzi muzycy z Olkusza i Bukowna: absolwenci lub studenci szkół i kierunków muzycznych.  Na swoim koncie mają nagrane 2 płyty: „Nie mogę zasnąć, kochanie” (2015) i „Plan na życie” (2017) oraz kilkadziesiąt zagranych koncertów.

U zbiegu różnych nurtów muzycznych, zespół Po Burzy powstał w Bukownie, w 2014 roku, łącząc odmienne osobowości i sposoby fascynacji muzyką. Obecny skład grupy to osiem osób i bogate instrumentarium. Członkowie dysponują różnorodnym doświadczeniem muzycznym i estradowym, wyniesionym z działalności w zespołach bluesowych, popowych, grupach muzyki sakralnej i kabaretowych.

Grupa opracowuje oryginalny repertuar, przygotowując autorskie kompozycje z wykorzystaniem tekstów zarówno własnych, jak i udostępnianych przez zaprzyjaźnionych poetów. Materiał powstaje w ogniu grupowej współpracy z zaangażowaniem wszystkich muzyków. Zespół jest otwarty na różnorodne źródła muzycznej inspiracji, jednak gatunkiem dominującym i przyjętym kierunkiem rozwoju grupy jest poezja śpiewana.

Obecnie skład zespołu tworzą:

Aneta Ślusarczyk (Dobra) – wokal, przeszkadzajki; autorka muzyki
Agnieszka Rosa – wokal, flet poprzeczny; autorka tekstów i muzyki
Kasia Filo – skrzypce
Alicja Polakiewicz – gitara prowadząca
Mateusz Filo – pianino, akordeon
Marcin Zub – gitara basowa
Kamila Kowalczyk – cajon
Kacper Zajączkowski – gitara solowa

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *