Już niebawem w Olkuszu zostaną zamontowane kolejne kamery monitoringu miejskiego

30 nowych kamer z pełną infrastrukturą techniczną już niedługo zostanie zamontowanych w ramach rozbudowy systemu miejskiego monitoringu w Olkuszu. Tym razem obejmie on wybrane punkty Osiedli Pakuska oraz Słowiki. Monitoring zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nowoczesny monitoring stał się szczególnie istotnym elementem troski o bezpieczeństwo mieszkańców. Nie tylko pomaga on w ustalaniu sprawców przestępstw czy wykroczeń, ale również ma ważne zadanie prewencyjne. Tam, gdzie są kamery, wykroczeń jest bowiem mniej. Budujemy monitoring oparty na infrastrukturze, która w przyszłości oraz w miarę dostępności środków finansowych pozwoli na dalszą rozbudowę – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

W szczegółowy zakres prac wchodzi m.in. zaprojektowanie, budowa, uruchomienie, testowanie i oddanie do użytku infrastruktury monitoringu wizyjnego, budowa rurociągów linii kablowych i zaciąganie kabli w istniejących rurociągach kablowych, wykonanie 30 punktów kamerowych i przyłączenie do nich kamer stałopozycyjnych (20 na Osiedlu Słowiki i 10 na Osiedlu Pakuska), zainstalowanie i uruchomienie serwerów rejestrujących i zarządzających, a także konfiguracja i uruchomienie systemu monitoringu wizyjnego zgodnie z opracowanymi projektami.

116317124 1743540689135098 1446282579109594093 o - Już niebawem w Olkuszu zostaną zamontowane kolejne kamery monitoringu miejskiego

Kamery zostaną usytuowane w miejscach umożliwiających najlepszą obserwację w zakresie pokrycia terenu oraz możliwości identyfikacji zdarzeń. Olkuski magistrat ma nadzieję, że planowana budowa monitoringu przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w monitorowanych obszarach, szybkiej interwencji służb na zdarzenia zaobserwowane przez obsługę operatorską monitoringu, przeciwdziałania aktom wandalizmu w miejscach i obszarach monitorowanych oraz gromadzenia materiałów dowodowych w celu ujawniania i zwalczania przestępstw i wykroczeń.

Przypominamy, że pierwsze 30 kamer monitoringu miejskiego pojawiło się w Olkuszu na przełomie nowego roku.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *