Już niebawem w Olkuszu powstanie 700 nowych miejsc pracy!

Docelowo 700 osób znajdzie zatrudnienie w nowym zakładzie firmy PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o., który powstaje przy ul. Wspólnej w Olkuszu, na terenie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji, szacowanej w całości na ok. 400 milionów złotych, planowane jest już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Rozwój firmy wiąże się z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi infrastruktury, wyposażenia i zatrudnionych pracowników. W dotychczasowej lokalizacji przy ul. Głowackiego zaczęło nam brakować miejsca, stąd decyzja o rozbudowie zakładu na terenach przy ul. Wspólnej. Zakupiony od miasta teren idealnie wpisał się w nasze plany rozwojowe. Duże wsparcie ze strony burmistrza Romana Piaśnika i jego współpracowników pomogło nam naprawdę szybko uporać się z niezbędnymi formalnościami, czego efekty już są doskonale widoczne. Co szczególnie ważne, mówimy o rozbudowie zakładu, a nie jego przeniesieniu, więc obie lokalizacje będą w pełni funkcjonalne – mówi Prezes Zarządu PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o. Adam Żyła.

Podstawą działalności firmy PLAST-MET jest dostawa komponentów dla czołowych producentów z branży motoryzacyjnej. Nowa fabryka, która powstaje przy ul. Wspólnej 17, pozwoli rozwinąć potencjał firmy. To właśnie tu prowadzone będą zaawansowane procesy przeróbki plastycznej oraz procesy montażowe. Lokalizacja w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej pozwoli również rozszerzyć możliwości badawczo-rozwojowe firmy.

42699607 1146770132145493 7309180382329438208 o - Już niebawem w Olkuszu powstanie 700 nowych miejsc pracy!

Aktualnie trwa pierwsza faza budowy nowego zakładu. Przewiduje ona powstanie budynku hali o powierzchni 10 000 m² oraz biurowca o powierzchni 2 300 m². Zakończenie tego etapu planowane jest na przełomie lutego i marca 2019 roku. W kolejnych etapach powstaną dwie hale, każda o powierzchni 10 000 m², które będą wyposażone w nowoczesne urządzenia. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 400 mln złotych. Na zatrudnienie, po oddaniu do użytku pierwszego etapu, będzie mogło liczyć około 300 osób, jednak liczba ta z czasem wzrośnie do 700. Wliczając pracowników już teraz zatrudnionych przy ul. Głowackiego, PLAST-MET będzie utrzymywał ponad 1000 miejsc pracy.

Bardzo cieszy mnie fakt, że PLAST-MET, lokalna firma z wyłącznie polskim kapitałem, rozwinie się właśnie w Olkuszu. Myślę, że ta decyzja wyraźnie pokazuje, że w Srebrnym Mieście istnieją dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Jesteśmy świadkami realizacji inwestycji, której łączna wartość to przeszło dwukrotność rocznego budżetu Gminy Olkusz. Mówimy o nowych i atrakcyjnych miejscach pracy oraz, co też jest ważne z punktu widzenia burmistrza, dodatkowych wpływach z podatków do budżetu miejskiego. Będą one przeznaczane na inwestycje dla wszystkich mieszkańców naszej gminy – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *