Już niebawem gruntowna przebudowa „Czarnej Góry” w Olkuszu za ponad 14 mln zł!

Gmina Olkusz ogłosiła przetarg na prace związane z rewitalizacją Parku „Czarna Góra”. Oznacza to, że już w maju dowiemy się, kto będzie odpowiedzialny za realizację tego największego spośród wszystkich zadań Gminnego Programu Rewitalizacji projektu. Wartość całej inwestycji wynosi 14 mln zł, z czego aż 9 mln stanowi dofinansowanie.

Jest to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana inwestycja z Gminnego Programu Rewitalizacji, a jednocześnie najbardziej od nas wymagająca. „Czarna Góra” zmieni się nie do poznania, na czym skorzystają wszyscy zwolennicy aktywnych form wypoczynku. Mam również ogromną nadzieję, że inwestycja ta zachęci więcej osób do tego, by próbowali swoich sił jako sportowcy. Być może właśnie na „Czarnej Górze” będziemy świadkami początków pięknych sportowych karier – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

W ramach rewitalizacji „Czarnej Góry” przebudowane i oświetlone zostanie boisko do piłki nożnej. Ponadto modernizacji doczeka się również bieżnia. Cały kompleks zostanie także wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne, w tym m.in. w skocznię do skoku wzwyż, o tyczce, w dal i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą, dyskiem i oszczepem. Przebudowane i oświetlone zostanie również mniejsze boisko treningowe, a dla najmłodszych Olkuszan, w tym niepełnosprawnych, powstaną place zabaw. Dorośli będą mogli pobiegać po ścieżce wokół parku, a następnie odpocząć w altanach. W ramach rewitalizacji parku przewidziana została także mała architektura oraz nowe oświetlenie.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 9 maja. Następnie strony obowiązuje 30-dniowy termin związania ofertą. Istnieje zatem realna szansa, że jeszcze w czerwcu rozpoczną się pierwsze prace. Ostateczny termin wykonania całości robót mija we wrześniu 2020 roku. Rewitalizacja Parku „Czarna Góra” w Olkuszu to jedno z 18 zadań realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Wartość wszystkich projektów, które otrzymały wsparcie, to 26 mln złotych, z czego aż 17,5 mln złotych pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Już niebawem gruntowna przebudowa „Czarnej Góry” w Olkuszu za ponad 14 mln zł!

  • kwiecień 27, 2019 at 1:48 pm
    Permalink

    Czy wybrano już patrona tego zespołu sportowego ?
    Czy to będzie im K.Chechelskiego?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *