Już jutro ulicami Olkusza przebiegnie IV „Srebrna Dziesiątka”

2019-09-13 /10
Już jutro ulicami Olkusza przebiegnie IV „Srebrna Dziesiątka”

Już jutro, w sobotę 14 września o godzinie 16:00, ulicami Olkusza przebiegnie IV „Srebrna Dziesiątka”. Patronat medialny nad corocznym biegiem przez miasto objął Kurier Olkuski.

 

Nazwa biegu wzięła się od długości trasy, która wynosi właśnie 10 km. Składa się ona z dwóch okrążeń wyznaczonymi ulicami Olkusza, ze startem i metą na rynku. Każdy z uczestników może jednak wybrać krótszą, 5-kilometrową trasę, która, jak łatwo się domyślić, składa się z tylko jednego okrążenia. Przypominamy, że w zeszłym roku najszybsza z kobiet była Paulina Golec z AZS AWF Kraków, a najszybszym mężczyzną został wychowanek KS-u Olkusz Tomasz Stachowicz. W „Srebrnej Dziesiątce” chodzi jednak przede wszystkim o dobrą zabawę, a do udziału w biegu zaproszony jest każdy. Dlatego też rok temu na linii startu zameldowało się kilkaset osób. Organizatorzy wydarzenia, którymi jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Miasto i Gmina Olkusz, mają nadzieję, że w tegorocznej edycji będzie podobnie.

 

Co roku bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. „Srebrna Dziesiątka” ma już swoje grono stałych bywalców, a na dodatek wciąż pojawiają się nowi uczestnicy – komentuje Dyrektor Biegu Asia Szczepanik – Bardzo cieszymy się, że bieg odbędzie się już czwarty rok z rzędu. Dla większości uczestników udział w tym wydarzeniu jest bowiem formą sprawdzenia własnych sił oraz chęci spotkania się z innymi wielbicielami biegów ulicznych. Dla nas, jako miasta, jest to z kolei okazja do tego, by pokazać wszystko, co u nas najpiękniejsze – dodaje z kolei Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

 

Na każdego z uczestników czeka także okolicznościowy medal oraz koszulka. Oprócz biegu głównego odbędą się ponadto m.in. biegi memoriałowe dla dzieci i młodzieży czy sztafeta firm. Co oczywiste, w związku ze „Srebrną Dziesiątką” spodziewać się można utrudnień w ruchu drogowym. Największe z nich (łącznie z czasowym wyłączeniem z ruchu kołowego) powinny wystąpić na ulicach: Floriańskiej, Górniczej, Krakowskie Przedmieście, Nullo, Króla Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Szpitalnej, Jana Kantego, Skarbnika, Kopalnianej, Gwareckiej, Hutnika oraz Sławkowskiej. Z utrudnieniami będzie można się spotkać od godziny 16:00 do godziny 17:30. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego życzę wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników, a przede wszystkich mile spędzonego czasu.