Już jutro SPR Olkusz podejmie na własnej hali FutureNet Imperium Katowice

Już jutro, w sobotę 17 listopada o godzinie 17:00, szczypiornistki SPR Olkusz, prowadzone przez trenera Marcina Księżyka, zmierzą się przed własną publicznością z drużyną FutureNet Imperium Katowice w spotkaniu 8. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej.

Przypominam, że „Srebrne Lwice” w ostatniej kolejce zmierzyły się na wyjeździe z drużyną MTS Żory, pokonując zespół z Województwa Śląskiego 29:33. Piłkarki FutureNet Imperium Katowice z kolei pewnie pokonały AZS AWF Warszawa 19:29. Beniaminek tegorocznych rozgrywek zajmuje obecnie wysokie 3. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 15 punktów. To o 6 więcej, niż olkuska ekipa, która z dziewięcioma „oczkami” znajduje się obecnie na 7. pozycji. Warto jednak zaznaczyć, że SPR Olkusz rozegrał od swoich jutrzejszych rywalek o 2 spotkania mniej: jutrzejszy mecz będzie zatem doskonałą okazją do zbliżenia się do czołówki ligi.

Obie drużyny nie grały wcześniej ze sobą w ramach spotkań ligowych, jako że obecny sezon jest dla drużyny ze Śląska debiutem w 1. Lidze, ale zmierzyły się za to w spotkaniach przedsezonowych. 5 września „Srebrne Lwice” pokonały na własnej hali FutureNet Imperium Katowice 27:24, a 3 dni później zremisowały w Katowicach 27:27. Można zatem powiedzieć, że nasze szczypiornistki wiedzą jak grać z tym zespołem, więc liczymy na to, że komplet punktów po jutrzejszym spotkaniu zostanie w hali MOSiR Olkusz, zlokalizowanej przy ul. Wiejskiej 1A.

Tradycyjnie przypominam również, że tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście dopingować naszych „Srebrnych Lwic” i być ich przysłowiowym ósmym zawodnikiem, zapraszam za to do oglądania transmisji na żywo z tego spotkania, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

zdjęcie: Fotokompozytor

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *