Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Już jutro na „Róży Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej zaplanowano koncerty, widowiska i atrakcje dla dzieci, a w Bydlinie pokazy bractwa rycerskiego. Wszystko w ramach odbywającego się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Święta Szlaku Orlich Gniazd JUROMANIA.

plakat juromania klucze 200szt B2 - Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Impreza rozpocznie się w Bydlinie, gdzie uczestnicy Święta JUROMANIA spotkają się najpierw pod ruinami zamku, a następnie przy altanie turystycznej (parking przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Zawadka). Stamtąd wyruszy rajd pieszy, organizowany przez PTTK Oddział Klucze i Stowarzyszenie Otwarci Bydlin. Główna część atrakcji skupi się jednak w popularnym punkcie turystycznym, jakim jest „Róża Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej. Tam od godziny 10:00 czynne będzie „Pustynne Miasteczko”, z takimi atrakcjami jak dmuchany plac zabaw czy zabawy z animatorem. Tam również zaplanowano zawody sportowe dla dzieci: siatkówkę i piłkę nożną na piasku. Wyjątkową atrakcją może stać się lot balonem z platformą widokowa, ale skorzystanie z niej jest uzależnione od warunków pogodowych.

top - Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Oficjalne otwarcie JUROMANII na „Róży Wiatrów” zaplanowano na godzinę 16:00. W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty zespołów Eder (rock) i Siódmy Czakram Ziemi (Etno-folk). Gwiazdą Wieczoru będzie natomiast Sebastian Riedel z zespołem Cree. Koncert będzie muzycznym wspomnieniem lidera zespołu Dżem Ryszarda Riedla, zmarłego w 1994 roku. Oprócz muzycznych wydarzeń w programie zaplanowano również taneczny pokaz Szkoły Tańca WENA oraz widowiska świetlne i pirotechniczne. Uwaga! Dla uczestników JUROMANII przewidziano bezpłatny dojazd na „Różę Wiatrów” oraz powrót. Bus będzie odjeżdżał co pół godziny spod Domu Kultury w Kluczach. Pierwszy odjazd będzie miał miejsce o godzinie 15:00, a ostatni odjazd busa spod „Róży Wiatrów” do Klucz o godzinie 22:30. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy!

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *