Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Już jutro na „Róży Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej zaplanowano koncerty, widowiska i atrakcje dla dzieci, a w Bydlinie pokazy bractwa rycerskiego. Wszystko w ramach odbywającego się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Święta Szlaku Orlich Gniazd JUROMANIA.

plakat juromania klucze 200szt B2 - Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Impreza rozpocznie się w Bydlinie, gdzie uczestnicy Święta JUROMANIA spotkają się najpierw pod ruinami zamku, a następnie przy altanie turystycznej (parking przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Zawadka). Stamtąd wyruszy rajd pieszy, organizowany przez PTTK Oddział Klucze i Stowarzyszenie Otwarci Bydlin. Główna część atrakcji skupi się jednak w popularnym punkcie turystycznym, jakim jest „Róża Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej. Tam od godziny 10:00 czynne będzie „Pustynne Miasteczko”, z takimi atrakcjami jak dmuchany plac zabaw czy zabawy z animatorem. Tam również zaplanowano zawody sportowe dla dzieci: siatkówkę i piłkę nożną na piasku. Wyjątkową atrakcją może stać się lot balonem z platformą widokowa, ale skorzystanie z niej jest uzależnione od warunków pogodowych.

top - Już jutro na JUROMANIA na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej

Oficjalne otwarcie JUROMANII na „Róży Wiatrów” zaplanowano na godzinę 16:00. W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty zespołów Eder (rock) i Siódmy Czakram Ziemi (Etno-folk). Gwiazdą Wieczoru będzie natomiast Sebastian Riedel z zespołem Cree. Koncert będzie muzycznym wspomnieniem lidera zespołu Dżem Ryszarda Riedla, zmarłego w 1994 roku. Oprócz muzycznych wydarzeń w programie zaplanowano również taneczny pokaz Szkoły Tańca WENA oraz widowiska świetlne i pirotechniczne. Uwaga! Dla uczestników JUROMANII przewidziano bezpłatny dojazd na „Różę Wiatrów” oraz powrót. Bus będzie odjeżdżał co pół godziny spod Domu Kultury w Kluczach. Pierwszy odjazd będzie miał miejsce o godzinie 15:00, a ostatni odjazd busa spod „Róży Wiatrów” do Klucz o godzinie 22:30. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy!

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *