Jutro o godzinie 9:00 „Idźże chłopie do lekarza”!

„Idźże chłopie do lekarza” to pierwsza „biała sobota” skierowana do mężczyzn z Gminy Olkusz. W ramach akcji w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1 w Olkuszu odbędą się bezpłatne badania okresowe.

idzze do lekarza - Jutro o godzinie 9:00 "Idźże chłopie do lekarza"!

Wielu Panów zapomina o badaniach okresowych i nie sprawdza poziomu cholesterolu czy nawet ciśnienia tętniczego. Choroby układu krążenia, miażdżyca, otyłość, rak płuc, czy rak prostaty to jedne z najczęstszych „męskich” chorób. W związku z tym, radni z Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej serdecznie zapraszają 16 marca 2019 r. na bezpłatne badania, które odbędą się w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Jako że 10 marca obchodziliśmy światowy dzień Mężczyzny, to wspólnie z radnymi z Komisji Zdrowia postanowiliśmy zorganizować badania pod kątem tych chorób, które najczęściej zabijają mężczyzn w Polsce. Jeśli akcja pozwoli uratować zdrowie lub życie choćby jednego Olkuszanin, to pomysł będzie można uznać za pełny sukces – mówi inicjator wydarzenia Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

Patronat honorowy nad akcją „Idźże chłopie do lekarza” objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Inicjatywę wsparł również znany grafik Andrzej Mleczko.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *