Jutro o godzinie 9:00 „Idźże chłopie do lekarza”!

„Idźże chłopie do lekarza” to pierwsza „biała sobota” skierowana do mężczyzn z Gminy Olkusz. W ramach akcji w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1 w Olkuszu odbędą się bezpłatne badania okresowe.

idzze do lekarza - Jutro o godzinie 9:00 "Idźże chłopie do lekarza"!

Wielu Panów zapomina o badaniach okresowych i nie sprawdza poziomu cholesterolu czy nawet ciśnienia tętniczego. Choroby układu krążenia, miażdżyca, otyłość, rak płuc, czy rak prostaty to jedne z najczęstszych „męskich” chorób. W związku z tym, radni z Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej serdecznie zapraszają 16 marca 2019 r. na bezpłatne badania, które odbędą się w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Jako że 10 marca obchodziliśmy światowy dzień Mężczyzny, to wspólnie z radnymi z Komisji Zdrowia postanowiliśmy zorganizować badania pod kątem tych chorób, które najczęściej zabijają mężczyzn w Polsce. Jeśli akcja pozwoli uratować zdrowie lub życie choćby jednego Olkuszanin, to pomysł będzie można uznać za pełny sukces – mówi inicjator wydarzenia Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba.

Patronat honorowy nad akcją „Idźże chłopie do lekarza” objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Inicjatywę wsparł również znany grafik Andrzej Mleczko.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *