Joanna Figiel z Bukowna zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie Joanna Figiel znalazła się wśród zwycięzców 3. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Projekt z ZUS”. Jej praca zatytułowana „ZUS czemu jest taki ważny? Nietypowy bohater…” zwyciężyła w kategorii „komiks”.

67397864 1247499508745158 8620781541041111040 o - Joanna Figiel z Bukowna zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku szkolnym Asia należała do grona najlepszych absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie. Obecnie spełniła ona swoje marzenie dostając się do Liceum Plastycznego w Katowicach. Dziewczyna jest także aktywna społecznie, m.in. przewodnicząc Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Bukownie.

W minionym roku szkolnym 2018/2019 w organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych konkursie plastycznym wzięło w nim udział blisko 5 000 młodych osób z całej Polski. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie filmu, plakatu lub komiksu wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. O przyznaniu nagród i wyróżnień decydowała specjalna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Profesor Gertrudę Uścińską.

Pełna lista laureatów w kategorii „komiks”:

I miejsce: Joanna Figiel ze Szkoły Podstawowej nr 1 Bukownie
II miejsce: Agnieszka Falkowska i Magdalena Wrąbel ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach
III miejsce: Wiktoria Obarzanek ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu
Wyróżnienie: Sebastian Górniak ze Szkoły Podstawowej nr 360 w Warszawie

źródło: umbukowno.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *