Jedna osoba została ranna w zderzeniu samochodu osobowego z motorowerem w Trzyciążu

W Trzyciążu doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. Kierująca jednośladem 56-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w Olkuszu z podejrzeniem złamania barku.

Do zdarzenia doszło w 4 sierpnia, kiedy to kierujący samochodem osobowym marki Peugeot nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z motorowerem. W wyniku zdarzenia kierująca nim 56-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w Olkuszu z podejrzeniem złamania barku. Technik kryminalistyki wykonał oględziny w miejscu zdarzenia, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na polskich drogach każdego dnia można zaobserwować sytuacje, w których kierowcy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Wielu kierowców zapomina bowiem o kulturze na drodze oraz zasadach prawa włączania się do ruchu czy też pierwszeństwa przejazdu. Często przyczyną nieudzielenia pierwszeństwa innemu pojazdowi jest zwyczajny pośpiech lub nieuwaga. Dlatego też olkuscy funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozsądek.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *