Jedna osoba została ranna w zderzeniu 4 pojazdów w Hutkach

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek przed godziną 6:00 w Hutkach. Na skrzyżowaniu ulic Jurajskiej i Górki zdarzyły się 3 pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

DSC 0329 - Jedna osoba została ranna w zderzeniu 4 pojazdów w Hutkach

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującego pojazdem ciężarowym marki MAN. 30-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, jadąc Drogą Powiatową 1095k od strony Bolesławia w kierunku Klucz, aby uniknąć zderzenia z pojazdem osobowym marki Renault, który zatrzymał się, by skręcić w ulicę Górka, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Fordem, który jechał z Klucz.

DSC 0337 - Jedna osoba została ranna w zderzeniu 4 pojazdów w Hutkach

Za kierującą Fordem poruszał się z kolei Golf, którego kierowca, widząc całą sytuację i również chcąc uniknąć uderzenia, zjechał na pobocze. W wyniku tego wypadku 43-letnia mieszkanka Rodak, która kierowała Renault, z bólem barku i nogi została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Wszyscy kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *