Jangrot. Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu wobec 32-letniego kierowcy Audi, który spowodował śmiertelny wypadek w Jangrocie. Mężczyzna potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając mu pomocy. Kierowcy grozi teraz kara do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę 5 września około godziny 22:30. To właśnie wtedy potrącono pieszego, a na dodatek sprawca wypadku nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. W efekcie 57-letni pieszy zmarł. Policjanci ustalili, że pozostawione na miejscu wypadku części elementów wyposażenia samochodu należą do Audi. Funkcjonariusze mieli również pewne podejrzenia co do tożsamości kierującego i miejsca pozostawienia pojazdu.

W poniedziałek 32-letni mężczyzna, kierujący wówczas wspomnianym Audi, sam zgłosił się jednak do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu.

Niestety wciąż zdarza się, że niektórzy kierowcy po spowodowaniu wypadku decydują się na ucieczkę. Warto pamiętać, że kierujący, który odjechał z miejsca zdarzenia, podlega surowszej odpowiedzialności. Jest on bowiem traktowany tak samo jak kierowca, który jechał w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba odniosła ciężkie obrażenia ciała grozi wówczas kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć, wówczas takiej osobie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy kierowca oddali się z miejsca zdarzenia, to sąd może orzec karę do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *