Jak spędzić ferie w Olkuszu?

Trwające ferie zimowe, z racji na ograniczenia związane z pandemią, z pewnością będą inne, niż dotychczasowe, ale nie oznacza to wcale, że muszą być nudne. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu przygotowały bowiem szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Wczoraj rozpoczęły się zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, które mają miejsce na stronie tej instytucji na Facebooku. Na dzieci i młodzież z ziemi olkuskiej czekają zajęcia plastyczne „Zimowe kartki okolicznościowe” i „Zimowe bałwanki”, cykl zajęć tanecznych „W domu się nie nudzi”, a także czytanie książki „Król Maciuś Pierwszy”. Szczegółowy program zajęć można znaleźć klikając TUTAJ.

plakat ferie 2021 960x1357 300dpi - Jak spędzić ferie w Olkuszu?

Również w formie internetowej odbywają się zajęcia przygotowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. Na fanpage’u biblioteki codziennie o godzinie 9:00 publikowane są bowiem zagadki z serii „Wędrująca książka odkrywa najpiękniejsze miejsca w Olkuszu”. We wtorek 12 stycznia o godzinie 16:00 odbędą się ponadto „Zimowe zabawy z językiem angielskim” dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a w piątek 15 stycznia o godzinie 16:00 „Zimowe zabawy z książką”. Warto także wspomnieć, że aktualnie do dyspozycji czytelników znajduje się mediateka i czytelnia, w których może jednocześnie przebywać odpowiednio 5 oraz 1 osoba.

Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu zachęca z kolei do nietypowego poznania historii, zagadek i zabytków „Srebrnego Miasta” poprzez udział w indywidualnych „questach”, czyli formie gry miejskiej. Pierwszy quest „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich” prowadzi po olkuskim szlaku gwarków, który tworzy 18 wykonanych z brązu figur przedstawiających olkuskich górników, a drugi quest „Śladami herbów i gmerków olkuskich” prowadzi po miejscach, gdzie można zobaczyć te ciekawe pamiątki heraldyczne. Po ich rozwiązaniu, przy ul. Floriańskiej 8 czekać będą ponadto drobne upominki.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *