Jak spędzić ferie w Olkuszu?

2021-01-08 /41
Jak spędzić ferie w Olkuszu?

Trwające ferie zimowe, z racji na ograniczenia związane z pandemią, z pewnością będą inne, niż dotychczasowe, ale nie oznacza to wcale, że muszą być nudne. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu przygotowały bowiem szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Wczoraj rozpoczęły się zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, które mają miejsce na stronie tej instytucji na Facebooku. Na dzieci i młodzież z ziemi olkuskiej czekają zajęcia plastyczne „Zimowe kartki okolicznościowe” i „Zimowe bałwanki”, cykl zajęć tanecznych „W domu się nie nudzi”, a także czytanie książki „Król Maciuś Pierwszy”. Szczegółowy program zajęć można znaleźć na poniższym zdjęciu.

plakat ferie 2021 960x1357 300dpi - Jak spędzić ferie w Olkuszu?

Również w formie internetowej odbywają się zajęcia przygotowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu. Na fanpage’u biblioteki codziennie o godzinie 9:00 publikowane są bowiem zagadki z serii „Wędrująca książka odkrywa najpiękniejsze miejsca w Olkuszu”. We wtorek 12 stycznia o godzinie 16:00 odbędą się ponadto „Zimowe zabawy z językiem angielskim” dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a w piątek 15 stycznia o godzinie 16:00 „Zimowe zabawy z książką”. Warto także wspomnieć, że aktualnie do dyspozycji czytelników znajduje się mediateka i czytelnia, w których może jednocześnie przebywać odpowiednio 5 oraz 1 osoba.

Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu zachęca z kolei do nietypowego poznania historii, zagadek i zabytków „Srebrnego Miasta” poprzez udział w indywidualnych „questach”, czyli formie gry miejskiej. Pierwszy quest „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich” prowadzi po olkuskim szlaku gwarków, który tworzy 18 wykonanych z brązu figur przedstawiających olkuskich górników, a drugi quest „Śladami herbów i gmerków olkuskich” prowadzi po miejscach, gdzie można zobaczyć te ciekawe pamiątki heraldyczne. Po ich rozwiązaniu, przy ul. Floriańskiej 8 czekać będą ponadto drobne upominki.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu