Jak radził sobie SPR Olkusz w przedsezonowych sparingach?

Mecze towarzyskie rozgrywane w przerwie pomiędzy sezonami dają możliwość chociażby sprawdzenia nowych założeń taktycznych czy przetestowania młodych zawodników. Biorąc jednak pod uwagę, że w te wakacje w SPR-ze Olkusz zmienił trener, a skład drużyny przeszedł małą rewolucję, to spotkania te były też małą próbką tego, czego możemy spodziewać się w nadchodzących rozgrywkach. Jak „Srebrne Lwice” wypadły w meczach przedsezonowych?

Swój pierwszy mecz nasze szczypiornistki rozegrały 23 sierpnia o godzinie 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1A w Olkuszu, kiedy to zmierzyły się z MTS-em Żory. Niestety fakt, że dla olkuskich piłkarek było to pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca, znacząco wpłynął na to, że „Srebrne Lwice” przegrały 22:33. Na dodatek zespół z województwa śląskiego prowadził dotychczasowy trener Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Marcin Księżyk, który nasz klub zna od podszewki i bezlitośnie wykorzystał wszystkie niedociągnięcia Olkuszanek. Na szczęście dużo lepiej było już dzień później, kiedy to w Gliwicach nasze zawodniczki zmierzyły się z SPR-em Sośnicą Gliwice oraz KS-em Cracovią 1906.

Pierwsze spotkanie „Srebrne Lwice” wygrały 29:30, a drugie 24:32. SPR Olkusz w tych spotkaniach wyglądał już zdecydowanie lepiej, pokazując wolę walki do ostatnich sekund spotkaniu z Sośnicą oraz całkowicie dominując mecz z Krakowiankami. Co prawda w meczach towarzyskich wynik nie jest najważniejszy, ale rywalami olkuskich szczypiornistek w tych pojedynkach były drużyny, z którymi już niedługo będą rywalizować w 1. Lidze kobiet w piłce ręcznej. Z MTS-em Żory Olkuszanki zmierzą się już 14 września na inaugurację ligi, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że porażka z zespołem Marcina Księżyka była spowodowana tylko i wyłącznie „zakurzeniem” zespołu po wakacjach. Dobrej myśli jest również nowy trener SPR-u.

Okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem zarówno pod względem treningowym, jak i integracyjnym, bo przecież do drużyny dołączyło latem kilka nowych zawodniczek. Rozegrane gry kontrolne dały mi przekonanie, że mam solidny zespół, który w każdym meczu bez wyjątku będzie walczył o zdobycie kompletu punktów. Ciesze się również, że obyło się bez większych kontuzji. Ostatni tydzień przed inauguracją w Żorach spędzamy na doskonaleniu tego, co udało się już wypracować oraz na konkretnym przygotowaniu się mecz z MTS-em – mówi nam Kamil Zawada.

zdjęcie (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *