Instruktor nauki jazdy z Olkusza pomógł zatrzymać poszukiwanego listem gończym mężczyznę

Na Drodze Krajowej nr 44 pomiędzy Oświęcimiem i Zatorem po policyjnym pościgu zatrzymany został 32-latek poszukiwany listem gończym. W jego zatrzymaniu pomógł instruktor nauki jazdy z Olkusza i jego kursantka.

Do zdarzenia doszło we wtorek 26 listopada tuż po godzinie 18:00 we Włosienicy. Dyżurny oświęcimskiej komendy policji otrzymał wówczas dwa zgłoszenia dotyczące samochodu marki Peugeot, który poruszał się slalomem. We wskazany rejon natychmiast skierowany został zatem patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. W drodze na miejsce mundurowi dostrzegli poszukiwany pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Z relacji mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy uczestnikom kolizji, wynikało że kierowca, pozostawiając pasażera, uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, ponieważ był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze błyskawicznie wszczęli więc poszukiwania sprawcy kolizji, w efekcie czego, już po kilkunastu minutach, mężczyznę pasującego do rysopisu dostrzegli policjanci z drogówki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany i jak się okazało, był nim 32-letni mieszkaniec Przeciszowa, który od roku poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój i niealimentację. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponadto aż 3,6 promila alkoholu w organizmie, a mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zatrzymany trafił zatem do oświęcimskiej komendy, a następnie do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo kara pozbawienia wolności do 2 lat. Warto wspomnieć, że stróże prawa szybko trafili na ślad i zatrzymali drogowego przestępcę dzięki właściwej reakcji wzorowych uczestników ruchu drogowego, w tym m.in. instruktora nauki jazdy z Olkusza i jego kursantki, którzy dostrzegli zagrożenie, a także dzięki wskazówkom udzielonym przez mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się na miejscu kolizji.

źródło: oswiecim.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *