Im więcej zakazów, tym więcej miłości – pomoc potrzebującym w pandemii COVID-19

Choć restrykcje epidemiologiczne nie maleją, to tegoroczna edycja „Pieluszki na Zajączka”, organizowanej przez Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, ruszyła i zakończyła się wielkim sukcesem.

20210329 121641 - Im więcej zakazów, tym więcej miłości - pomoc potrzebującym w pandemii COVID-19
fot. Wielkanocne odwiedziny to nie tylko ogromne finansowe wsparcie dla rodzin, ale także bezcenny komunikat „Jesteśmy z Wami!”

Pomimo iż większość szkół została zamknięta, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami dołożyli wszelkich starań, aby wielkanocne paczki trafiły do nieuleczalnie chorych podopiecznych Hospicjum. Wielkie pudła z pieluszkami, środkami higienicznymi oraz artykułami spożywczymi przyjeżdżały przez ostatnie tygodnie do siedziby Alma Spei, by następnie dotrzeć do wszystkich rodzin będących pod opieką Hospicjum. Piękne paczki rozwoził nie byle kto, bo sam ulubieniec maluchów: Zajączek Wielkanocny. Ostatecznie ponad 30 szkół, przedszkoli oraz firm przygotowało paczki dla 46 rodzin, będących pod opieką Hospicjum.

1616794470819 - Im więcej zakazów, tym więcej miłości - pomoc potrzebującym w pandemii COVID-19
fot. Podczas odwiedzin mali pacjenci bawią się z Zajączkiem, a nawet mają szansę przymierzyć jego kostium. Na zdjęciu Leoś.

W tym trudnym czasie, zamknięcia i niepewności, dzięki wielkim sercom Darczyńców, Alma Spei niesie dużo miłości i wsparcia. Pamiętajmy, że pomagać można przez cały rok, także poprzez przekazanie swojego 1%. Numer KRS Alma Spei to 0000237645.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *