I LO w Olkuszu laureatem konkursu „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918”

W Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród szkołom wyróżnionym w Małopolskim Konkursie „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918”. Z satysfakcją informujemy, że olkuskie Liceum zostało laureatem w kategorii szkoła średnia.

gala sapere auso 28.11 3 - I LO w Olkuszu laureatem konkursu "Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918"

Wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów: Anny Górskiej z kl. 2a, Szymona Bigaja z kl. 2a i Jakuba Salwińskiego z kl. 1c oraz nauczycieli: mgr Angeliki Kubańskiej i mgr Bogusławy Wajdzik. Konkurs został zorganizowany przez Małopolską Fundację Stypendialną Sapere Auso wraz z partnerami projektu: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Fundację „Zawsze Warto”. Honorowy Patronat nad konkursem objął natomiast Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

gala sapere auso 28.11 47 - I LO w Olkuszu laureatem konkursu "Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918"

Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie szkoły naszego województwa, które mogą poszczycić się co najmniej 100-letnią historią funkcjonowania. W opracowaniu należało przedstawić udział uczniów i nauczycieli w walkach o niepodległość Polski, udział w Legionach, udział w Wielkiej Wojnie 1914-1918, drużyny harcerskie i skauting, drużyny strzeleckie oraz sylwetki wybitnych osób związanych ze szkołą, a zarazem zaangażowanych w walkę o wolną Polskę w 1918 roku. W nagrodę I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu otrzymało kamerę cyfrową, a uczniowie zestaw książek historycznych i pamiątkowe dyplomy.
gala sapere auso 28.11 12 - I LO w Olkuszu laureatem konkursu "Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918"

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *