Grzegorz Tomsia przeprasza za obrażenie minister Agnieszki Ścigaj!

2022-06-24 /819
Grzegorz Tomsia przeprasza za obrażenie minister Agnieszki Ścigaj!
źródło: fot. UMiG Olkusz (zdjęcie poglądowe)

Grzegorz Tomsia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu przeprosił za słowa, które skierował w kierunku Agnieszki Ścigaj.

Po uroczystym objęciu stanowiska ministra przez posłankę Agnieszkę Ścigaj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Grzegorz Tomsia, zamieścił kontrowersyjny wpis w swoich mediach społecznościowych w którym nazwał parlamentarzystkę „kukizowym ścier[...]”.”

Całą sprawę skomentował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, który w trakcie trwania porannej audycji Polskiego Radia podkreślił, że nie akceptuje tego typu wypowiedzi. Dodał również, że oczekuje wycofania się z tych słów oraz przeprosin od Grzegorza Tomsi. 

Do swojego wpisu odniósł się sam autor – Grzegorz Tomsia – pisząc:

- Odnosząc się do wczorajszego wpisu (własnego) zbyt emocjonalnie zareagowałem na przejście Posłanki Agnieszki Ścigaj ( klub „Polskie Sprawy”, a wcześniej Kukiz 15”) do obecnego Rządu. Znając wcześniejsze wypowiedzi krytyczne posłanki Ścigaj nt. Rządu, tym bardziej byłem zdumiony tą decyzją. Jednak stwierdzenie jakiego użyłem „ Kukizowe ścierwo”, nie powinno paść, za co przepraszam, natomiast podjętej decyzji nie pochwalam.– zaznaczył Grzegorz Tomsia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu.

Swoje przeprosiny zamieścił w komentarzach pod kontrowersyjnym postem.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie koniec. Sprawa będzie miała swój finał podczas sesji Rady Miejskiej Olkuszu. W najbliższych dniach grupa radnych ma złożyć wniosek o odwołanie Grzegorza Tomsi ze stanowiska Wiceprzewodniczącego Rady miejskiej.
 

Janusz Kijowski

Janusz Kijowski