Groźny wypadek w Trzyciążu: 4 osoby trafiły do szpitala

Do groźnego wypadku doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu. 37-letni kierowca Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Bora. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wypadek_trzyciaz_bora-1024x683.jpg

Do tego groźnego wypadku doszło w piątek 7 lutego po godzinie 21:00 na Drodze Wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu. To właśnie wtedy 37-letni kierowca Audi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Bora. 23-letni kierowca Volkswagena i jego dwie pasażerki zostały przewiezione do Nowego Szpitala w Olkuszu, a trzecia pasażerka z ogólnymi potłuczeniami i kłopotami z pamięcią została przewieziona do Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że oboje kierujący byli trzeźwi.

Przy okazji tego zdarzenia policja apeluje, by zawsze pamiętać o zasadach ruchu drogowego. Niesprzyjające warunki pogodowe mogą bowiem wpływać nie tylko na widoczność, ale także na nasze samopoczucie i koncentrację. Nie o wszystko można jednak winić pogodę, jako że większość wypadków ma miejsce przy dobrych warunkach atmosferycznych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *