Groźny wypadek w Troksie. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w Troksie (Gmina Olkusz). 23-letni motocyklista zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

cross po wypadku 3 - Groźny wypadek w Troksie. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 25 maja około godziny 22:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni motocyklista, jadąc od Olkusza w kierunku Braciejówki, stracił panowanie nad swoim pojazdem, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust.  Mężczyzna doznał złamania nóg i został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Ustalono również, że 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A i na dodatek motocykl nie był wyposażony w światła zewnętrzne, nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Obecnie funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności tego wypadku drogowego. Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 730 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosły 52 osoby, a 831 osób zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba wypadków uległa jednak zmniejszeniu o prawie 40%, liczba rannych spadła o 46%, a ilość osób zabitych pozostała na tym samym poziomie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *