Groźny wypadek w Rabsztynie. Kierowca ze zmęczenia zjechał na przeciwny pas ruchu

Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowców ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często prowadzą bowiem do kolizji i wypadków drogowych. Na własnej skórze przekonał się o tym kierowca Forda, który w Rabsztynie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena, a następnie w Opla. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały ranne.

wypadek rabsztyn 4 - Groźny wypadek w Rabsztynie. Kierowca ze zmęczenia zjechał na przeciwny pas ruchu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 października około godziny 8:00, kiedy kierowca Forda, którym był 35-letni mieszkaniec Wisły, jechał przez Rabsztyn w kierunku Olkusza. Mężczyzna zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w Volkswagena, a następnie w Opla. W wyniku tego zdarzenia ranny został kierowca Volkswagena i jego pasażerka, którzy trafili do szpitala na badania. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną wypadku było zmęczenie kierowcy. Funkcjonariusze apelują, by nigdy nie wsiadać za kierownicę będąc zmęczonym.

wypadek rabsztyn 5 - Groźny wypadek w Rabsztynie. Kierowca ze zmęczenia zjechał na przeciwny pas ruchu

Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że zlekceważenie objawów osłabienia i złego samopoczucia może się skończyć tragedią na drodze. Dlatego też kierowca, który wyrusza w podróż powinien przede wszystkim być wypoczęty. Podczas długiej jazdy należy ponadto pamiętać o kilku postojach. Zmęczenie można bowiem zniwelować krótką, kilkuminutową drzemką lub spacerem. W walce ze stresem i zmęczeniem pomoże również dotlenienie organizmu.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *