Groźny wypadek w Pazurku: zderzyły się ze sobą 4 samochody

W obliczu pierwszych opadów śniegu oraz marznącego deszczu na drogach panują trudne warunki. Najlepszym tego dowodem jest niedawny wypadek w Pazurku, w którym zderzyły się ze sobą aż 4 samochody osobowe. 3 osoby trafiły natomiast do szpitala.

wypadek w pazurku 2 - Groźny wypadek w Pazurku: zderzyły się ze sobą 4 samochody

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 grudnia około godziny 16:40 na Drodze Wojewódzkiej nr 783 w Pazurku. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca Mercedesem 34-letnia kobieta zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w Opla, a następnie czołowo zderzyła się z Volvem. Siła uderzenia była ponadto tak duża, że Mercedes zderzył się z jeszcze z Subaru. Do szpitali w Olkuszu i Sosnowcu trafiły trzy osoby: kierująca Mercedesem oraz dwoje dzieci w wieku 4 i 7 lat.

wypadek w pazurku 4 - Groźny wypadek w Pazurku: zderzyły się ze sobą 4 samochody

W obliczu panujących ostatnio warunków atmosferycznych funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Uważać należy szczególnie na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach oraz w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. To właśnie w tych miejscach drogi najczęściej bywają oblodzone.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *