Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

W piątek 21 lutego około godziny 4:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku, w którym udział wzięło dwóch pijanych kierowców.

passat po zderzeniu - Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

Policjanci od lat walczą kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, mimo że liczne kontrole i działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie tego zjawiska, to wciąż nie brakuje osób, które, nie bacząc na zagrożenia oraz konsekwencje prawne czy finansowe, prowadzą samochód w stanie nietrzeźwości, narażając swoim zachowaniem na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i swoich pasażerów, ale również innych użytkowników dróg. Tak było m.in. w piątek 21 lutego około godziny 4:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

kolizja w olkuszu - Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

To właśnie wtedy doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Volkswagena Passata i Mazdy. Jak wykazało badanie trzeźwości, obaj kierujący byli nietrzeźwi, jako że kierowca Passata miał ponad 1,5, a kierowca Mazdy ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, ale oprócz zniszczonych samochodów uszkodzeniu uległo ogrodzenie znajdujace się przy jednym z budynków. Mundurowi wyjaśniają obecnie dokładne okoliczności i przyczyny tej kolizji.

Stróże prawa przypominają również, że nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości często są bowiem sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *