Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

W piątek 21 lutego około godziny 4:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku, w którym udział wzięło dwóch pijanych kierowców.

passat po zderzeniu - Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

Policjanci od lat walczą kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, mimo że liczne kontrole i działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie tego zjawiska, to wciąż nie brakuje osób, które, nie bacząc na zagrożenia oraz konsekwencje prawne czy finansowe, prowadzą samochód w stanie nietrzeźwości, narażając swoim zachowaniem na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i swoich pasażerów, ale również innych użytkowników dróg. Tak było m.in. w piątek 21 lutego około godziny 4:00 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

kolizja w olkuszu - Groźny wypadek dwóch pijanych kierowców na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

To właśnie wtedy doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Volkswagena Passata i Mazdy. Jak wykazało badanie trzeźwości, obaj kierujący byli nietrzeźwi, jako że kierowca Passata miał ponad 1,5, a kierowca Mazdy ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, ale oprócz zniszczonych samochodów uszkodzeniu uległo ogrodzenie znajdujace się przy jednym z budynków. Mundurowi wyjaśniają obecnie dokładne okoliczności i przyczyny tej kolizji.

Stróże prawa przypominają również, że nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości często są bowiem sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *