Gminne przedszkola w Olkuszu pozostaną zamknięte

Przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz, nie zostaną otwarte od 6 maja 2020 roku. Decyzję tę poprzedziły konsultacje z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym, dyrektorami jednostek oraz włodarzami gmin powiatu olkuskiego i olkuskim Sanepidem. Kolejne informacje w tej sprawie zostaną przekazane pod koniec bieżącego tygodnia.

Podejmując tak ważną decyzję musimy mieć pewność, że prowadzone zajęcia w przedszkolach będą bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli i innych osób, które mogą przebywać w budynku. W czasie weekendu majowego przeprowadziliśmy dokładne rozpoznanie dotyczące liczby dzieci, w których imieniu rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola. Wiemy, czego się spodziewać, dlatego teraz intensywnie pracujemy nad przygotowaniem pomieszczeń zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy że tuż przed weekendem majowym premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły II etapu luzowania obostrzeń związanych z trwającą epidemią koronawirusa. Tym samym rząd umożliwił otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja z zastrzeżeniem, że w przypadku każdej jednostki ostateczne decyzje będą należały do organów założycielskich: „Ustalamy szczegóły, takie jak dystrybucja dodatkowych środków higieny i odkażających czy podział grup w salach przedszkolnych, które będą znacznie ograniczone liczebnie. Gdy kwestie te będziemy mieć uzgodnione, to raz jeszcze przystąpimy do konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu, aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo prowadzonych zajęć” – włodarz „Srebrnego Miasta”.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *