Gmina Olkusz wyróżniona nagrodą „Inwestor na medal” w dziedzinie sportu

W ostatni czwartek września, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się Gala Sportowa Polska. Jest to również okazja do uhonorowania tych, którzy wykazują się inicjatywą budowy infrastruktury sportowej. Kapituła nagrody doceniła Gminę Olkusz, która została nagrodzona tytułem Inwestor na Medal.

inwestor boisko sp3 - Gmina Olkusz wyróżniona nagrodą "Inwestor na medal" w dziedzinie sportu

Jak czytamy w oficjalnym uzasadnieniu, Gmina Olkusz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Roman Piaśnik zostali docenieni za efektywny udział w ważnym projekcie Województwa pn.: „Małopolskie boiska”, polegającym na wymianie nawierzchni urazogennych na bezpieczne i nowoczesne w ramach cennej inicjatywy przebudowy wielofunkcyjnych przyszkolnych boisk sportowych, a także za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu Budujemy Sportową Polskę.

Do nagrody zostaliśmy nominowani przez Marszałka Województwa Małopolskiego za nasz udział w projekcie „Małopolskie boiska”. W ubiegłym roku do użytku oddaliśmy nowoczesny kompleks boisk przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu, który kosztował ponad 1,5 mln zł. Jedną trzecią tej kwoty pozyskaliśmy w formie dofinansowania. Otrzymane wyróżnienie świadczy o uznaniu Olkusza nie tylko za tę cenną i dobrze wykonaną inwestycję, ale także za skuteczność w aplikowaniu o środki na infrastrukturę sportową – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

W ramach zadania Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu na zdegradowanym jeszcze niedawno terenie powstał kompleks boisk, który jest spełnieniem marzeń młodych sportowców. Dzieci i młodzież mogą korzystać z boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy sztucznej oraz boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, gdzie można grać w koszykówkę i siatkówkę. Lekkoatleci z kolei mają do dyspozycji 72-metrową bieżnię trzytorową, zakończoną zeskocznią do skoków w dal. W obrębie kompleksu powstały również ciągi komunikacyjne i obszary zielone. Całość jest oświetlona i monitorowana.

inwestor boisko sp3 b - Gmina Olkusz wyróżniona nagrodą "Inwestor na medal" w dziedzinie sportu

Patronat nad konkursem co roku sprawują urzędy marszałkowskie oraz Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Akademicki Związek Sportowy, Polski Związek Pływacki, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Golfa, Polski Związek Kajakowy, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Zapaśniczy, Centralny Ośrodek Sportu, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Związek Województw RP, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich, Business Centre Club oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA. W ramach Programu Promujemy Polską Architekturę, do patronów honorowych konkursu dołączyli: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Stowarzyszenie Architektów Polskich RP, IBDiM, Izba Projektowania Budowlanego, Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz stowarzyszenia branżowe i wszystkie wyższe uczelnie techniczne w kraju.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *