Gmina Olkusz wprowadza wygodny dostęp do harmonogramów odbioru odpadów

Dzięki podjęciu przez Gminę Olkusz współpracy z serwisem Moje Odpady, mieszkańcy mogą teraz sięgać do najpotrzebniejszych informacji związanych z odbiorem śmieci za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera. Specjalna aplikacja wprowadza bowiem możliwość m.in. otrzymywania powiadomień o najbliższym terminie odbioru oraz zapewnia wygodny dostęp do informacji dotyczących zasad segregacji.

Screenshot 20201013 084455 MyWaste - Gmina Olkusz wprowadza wygodny dostęp do harmonogramów odbioru odpadów

W XXI wieku coraz więcej czynności wykonujemy z poziomu telefonu komórkowego lub komputera. Dlatego też przystąpiliśmy do współpracy z serwisem Moje Odpady, by jak najbardziej uprościć dostęp do harmonogramów odbioru odpadów. Aplikacja zapamiętuje miejsce zamieszkania konkretnego mieszkańca, dzięki czemu telefon sam przypomina o zbliżającym się terminie, a dzięki zintegrowanej mapie, doprowadzi pod drzwi PSZOK-u. Jej dodatkowym atutem są również chociażby przydatne informacje dotyczące segregacji odpadów. W dobie zmieniających się przepisów oraz coraz większego nacisku na skuteczność segregacji, proste instrukcje, do których dostęp zapewnia serwis Moje Odpady, stają się nieocenione – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Screenshot 20201013 084622 MyWaste - Gmina Olkusz wprowadza wygodny dostęp do harmonogramów odbioru odpadów

Z poziomu aplikacji można również np. anonimowo zgłosić dzikie wysypisko śmieci. Wystarczy jedynie zrobić zdjęcie, które zostanie automatycznie przekazane do olkuskiego magistratu z informacją o lokalizacji. Serwis Moje Odpady z informacjami dotyczącymi „Srebrnego Miasta” można odwiedzić pod adresem olkusz.moje-odpady.pl lub pobrać aplikację „Moje Odpady – harmonogram wywozu odpadów” na urządzenia mobilne (klikając TUTAJ w przypadku urządzeń z systemem Android lub TUTAJ w przypadków urządzeń z systemem iOS).

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *