FutureNet Imperium Katowice – SPR Olkusz 22:26. Wicelider pokonany!

Piłkarki SPR-u Olkusz sprawiły małą niespodziankę w 19. kolejce 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, pokonując na wyjeździe FutureNet Imperium Katowice 22:26. Dla zespołu ze Śląska była to dopiero 4. porażka w tegorocznych rozgrywkach. Następne spotkanie „Srebrne Lwice” rozegrają już w sobotę 13 kwietnia, kiedy to podejmą w hali MOSiR w Olkuszu swojego sąsiada w tabeli SPR Sośnicę Gliwice.

Mało kto przed tym meczem stawiał Olkuszanki w roli faworyta. Beniaminek z Katowic przebojem wdarł się bowiem do 1. Ligi, zajmując obecnie 2. miejsce w tabeli. Dodatkowo podopieczne trenera Marcina Księżyka przegrały z Katowiczankami mecz rundy jesiennej, kiedy to minimalnie uległy w hali MOSiR w Olkuszu szczypiornistkom „Imperium” 27:28. Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, wysoką wygraną 39:24 nad MTS-em Żory przerwały również tydzień wcześniej serię porażek, jako że na zwycięstwo czekały przez nieco ponad miesiąc.

Zgodnie z oczekiwaniami lepiej w sobotnie spotkanie weszły zawodniczki gospodyń. FutureNet Imperium Katowice kontrolował przebieg meczu, trzymając naszą drużynę na dystans kilku bramek, a wynik pierwszej części gry na 14:12 ustaliła piłkarka Katowiczanek Weronika Podzimowska. Jako że dokładnie takim samym wynikiem po pierwszych 30 minutach zakończył się pojedynek tych dwóch drużyn w listopadzie, to „Srebrne Lwice” wiedziały, że muszą zagrać lepiej w drugiej połowie, jeżeli chcą wydrzeć wiceliderkom komplet punktów. W poprzednim spotkaniu duży wpływ na zwycięstwo piłkarek „Imperium” miała również wspaniała dyspozycja bramkarki drużyny ze Śląska Dagmary Knapik, notabene wychowanki SPR-u Olkusz.

Podopieczne trenera Marcina Księżyka sprostały jednak wyzwaniu i pokazały się z fantastycznej strony w drugiej połowie, przyprawiając miejscowych kibiców o wielki ból głowy. Składne akcje w ataku na bramki zamieniał duet wyborowych strzelczyń SPR-u Pauli Masiudy oraz Natalii Kolonko, a bramki z wysoką skutecznością strzegła nasza bramkarka Aleksandra Petlic. W 55. minucie spotkania po celnym rzucie olkuska ekipa prowadziła już 20:23 i stało się jasne, że to „Srebrne Lwice” wywiozą z tego jakże ciężkiego terenu komplet punktów. Wynik spotkania na 22:26 ustaliła ostatecznie jedna z młodszych wychowanek drużyny podopiecznych trenera Marcina Księżyka Oliwia Sołościuk. Nasz zespół został tym samym drugim w tym sezonie, któremu udało się pokonać Katowiczanki na ich własnym terenie.

Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz umocniły się na 4. miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 37 punktów. Co prawda szanse na dogonienie trzeciej UKS Varsovii Warszawa są już w zasadzie czysto matematyczne (na 3 mecze do końca sezonu posiadają one o 6 „oczek” więcej oraz lepszy bilans bramkowy), ale obrona 4. pozycji wydaje się całkowicie realnym celem. Kluczowy w tej kwestii wydaje się być pojedynek z SPR-em Sośnicą Gliwice, którego świadkami będziemy już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w hali MOSiR w Olkuszu. Gliwiczanki zajmują bowiem obecnie 5. lokatę z 35 punktami. Będzie to również pojedynek mistrza i wicemistrza poprzedniego sezonu 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do gorącego dopingu naszej wspaniałej drużyny, a tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście stawić się w olkuskiej hali sportowej, tradycyjnie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku. Warto również wspomnieć, że w grze o tytuł „Królowej Strzelczyń” 1. Ligi wciąż pozostaje rozgrywająca olkuskiej ekipy Natalia Kolonko. Ze 165. trafieniami w 19. dotychczasowych spotkaniach zajmuje ona bowiem aktualnie drugie miejsce, będąc minimalnie gorszą od Alony Shupyk z SPR-u JKS Jarosław, której udało się umieścić piłkę w bramce rywalek aż 171 razy.

zdjęcie główne (przykładowe): Mateusz Łebek Fotografia

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “FutureNet Imperium Katowice – SPR Olkusz 22:26. Wicelider pokonany!