Finał konkursu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 104. rocznicę bitwy pod Krzywopłotami

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, wspólnie z Poseł na Sejm RP Lidią Gadek, zorganizowany został konkurs literacko-plastyczno-historyczny. W tym roku dotyczył on upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 104. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem.

final konkursu historycznego 43 20181128 1374646032 - Finał konkursu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 104. rocznicę bitwy pod Krzywopłotami

Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: inicjatorka konkursu Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz. W tym roku ilość prac przerosła wszelkie wyobrażenia organizatorów, bowiem wzięli w nim udział uczniowie aż 16 szkół z Powiatu Olkuskiego. Jury zapoznało się z niemal 150 pracami uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Po trudnych obradach ustalono wyniki konkursów, a nagrodzonych wraz z opiekunami i dyrektorami szkół zaproszono na uroczysty finał.

Organizacja takiego przedsięwzięcia każdego roku pokazuje jak dobry zespół nauczycieli pracuje w naszej szkole oraz na jak duże wsparcie Dyrektora, Pana Krzysztofa Szczepankiewicza możemy liczyć. Gratuluję laureatom i zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursów – mówiła Poseł na Sejm RP Lidia Gądek.

Finał rozpoczął się piosenką z filmu „Miasto 44” w wykonaniu Nikoli Tabor oraz patriotyczną pantomimą w wykonaniu uczniów klasy III a. Następnie Poseł Lidia Gądek, Burmistrz Adam Zielnik i Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz wręczyli laureatom konkursów nagrody rzeczowe, które zostały przez nich ufundowane. Szczególną nagrodą dla laureatów pierwszych miejsc było zaproszenie do Sejmu RP, wystosowane przez Poseł Lidię Gądek.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *