Film o Olkuszu nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

W Katowicach odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu „Kryształy PR-u”. Prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Najlepszy Film Promocyjny” otrzymała Gmina Olkusz. Jury doceniło produkcję „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście”, prezentującą najpiękniejsze zakątki naszego regionu.

71544101 1450718558417314 8743494786821914624 o - Film o Olkuszu nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Kolejny raz nasze działania promujące Olkusz na zewnątrz są doceniane przez uznane gremium. Film promocyjny, doskonale znany również naszym mieszkańcom, osiąga znakomite wyniki oglądalności w Internecie, a zwłaszcza w mediach społecznościowych. Dzięki temu o olkuskich atrakcjach dowiadują się turyści z całego kraju. Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy Film Promocyjny” oznacza, że nasze działania są zgodne z najbardziej aktualnymi trendami w tym zakresie – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

71784774 1450718528417317 7073640334252572672 o - Film o Olkuszu nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Nagrody w konkursie „Kryształy PR-u” przyznawane były w kilku kategoriach: „Najlepszy Film Promocyjny”, „Najlepszy Wizerunek w Mediach Społecznościowych”, „Najlepsza Kreatywna Kampania Promocyjna”, „Najlepszy Event Społeczny”, „Najlepsza Gazeta Miejska/Biuletyn” oraz „Najlepsza Kampania Promocyjna-Informacyjna Spółki Samorządowej”. To właśnie w tej pierwszej wyróżnienie uzyskała Gmina Olkusz. Film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” swoją premierę miał w czasie tegorocznych obchodów „Święta Srebra”, czyli popularnych Dni Olkusza. Od tego czasu został on obejrzany w Internecie dziesiątki tysięcy razy. Produkcja wyświetlana jest również grupom turystów i młodzieży szkolnej, a szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć go na dużym ekranie olkuskiego kina „Zbyszek”.

To dla mnie wielkie wyróżnienie, że film został zauważony w konkursie ogólnopolskim, zwłaszcza że konkurował z dużymi agencjami reklamowymi. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie tylko zasługa warsztatu i umiejętności, ale również naszego pięknego miasta. Moja produkcja to spojrzenie nowego mieszkańca na to, co oferuje Olkusz. Minął bowiem rok odkąd sprowadziłem się tu z rodziną i ciągle odkrywam uroki „Srebrnego Miasta” i okolicy – mówi z kolei autor filmu Marcin Kłysewicz, znany jako „Pan Pstryk”.

Film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” można zobaczyć w jakości 4K klikając TUTAJ.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *