Dziś rusza nabór wniosków do rządowego programu "Dobry start" !

2022-07-01 /47
Dziś rusza nabór wniosków do rządowego programu "Dobry start" !
źródło: fot. freepik.com

Już dziś rozpoczyna się nabór wniosków do tegorocznej edycji rządowego programu „Dobry start”. Program ten to 300zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka uczęszczającego do szkoły. Wniosek o świadczenie można złożyć w trzech miejscach: w bankowości elektroniczne, w PUE ZUS lub na portali Emp@tia MRiPS.

Tegoroczny nabór wniosków o świadczenie „Dobry start” rusza dziś tj. 1 lipca i potrwa do 30 listopada. Program „Dobry start” to tzw. Wyprawka szkolna, która przysługuje na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia. W przypadku osób posiadających niepełnosprawność wiek ten wydłużany jest do 24 lat. Świadczenie „Dobry start” nie przysługuje dzieciom, które uczęszczają do przedszkola oraz dzieciom realizującym przygotowanie przedszkolne tzn. są w „zerówce” w przedszkolu lub szkole. Rządowy program „Dobry start” nie obejmuje studentów.

W ramach programu rodzice dzieci jednorazowo otrzymają 300zł na zakup np. podręczników, sprzętu do nauki, zeszytów itp. Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z programu „Dobry start” korzysta około 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 ma wynieść około 6,65 mld zł. (PAP). Środki z programu „Dobry start” wypłacane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na konto bankowe wskazane we wniosku. 

Osoby składające wniosek w lipcu lub sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnym miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie zostanie przekazane w ciągu 2 miesięcy od daty złożenia wniosku.
 

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk