Dzielnicowy z Wolbromia po spektakularnym pościgu zatrzymał poszukiwanego 32-latka

Dzielnicowy z Wolbromia, po spektakularnym policyjnym pościgu, zatrzymał 32-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec gminy Wolbrom był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzielnicowy podczas służby w Jeżówce zauważył, jak z przeciwka jeździe Ford Mondeo, którego kierowcą mógł być poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast zawrócił radiowozem i dał kierowcy wyraźny znak do zatrzymania się. Ten zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Wierzchowiska. Mundurowy ruszył za pędzącym samochodem, którego kierowca nie bacząc na przepisy ruchu drogowego, popełniał wykroczenia i zmuszał innych kierowców do zjechania na pobocze drogi. Swoją niebezpieczną jazdą stwarza poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W Wierzchowisku mężczyzna zjechał z drogi na pola uprawne. Nie zatrzymując nawet pojazdu, wyskoczył z niego i dalej uciekał pieszo. Jego samochód zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w pobliskie krzaki. 32-latek kontynuował jednak swoją ucieczkę, przeskoczył ogrodzenie znajdujące się przy jednej z posesji i wbiegł do stodoły, w której zamknął się od środka. Mieszkaniec gminy Wolbrom nie reagował na żadne polecenia mundurowego. Ten siłą wszedł do budynku i szybko obezwładnił mężczyznę.

Po sprawdzeniu w rejestrze okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres jednego roku. Ponadto 32-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Mieszkaniec gminy Wolbrom nie dość, że trafił do zakładu karnego, to teraz odpowie jeszcze za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i licznie popełnione wykroczenia.

źródło: olkusz.policja.gov.pl 
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *