Dzielnicowa z olkuskiej komendy uratowała 63-letnią kobietę

Dzięki zdecydowanej postawie dzielnicowej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu Moniki Kot 63-letnia mieszkanka Olkusza otrzymała pomoc na czas. Samotnie zamieszkująca kobieta straciła przytomność i od kilku godzin leżała na podłodze w swoim mieszkaniu. Była unieruchomiona i nie mogła wstać o własnych siłach, ani wezwać pogotowia. To właśnie dzielnicowa domyśliła się, że seniorce mogło się coś stać i wezwała pomoc.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 sierpnia, kiedy sierżant sztabowy Monika Kot udała się na jedno z olkuskich osiedli, by przeprowadzić rozmowę z samotnie zamieszkującą 63-letnią kobietą. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt nie otwierał, a z wnętrza mieszkania nie dochodziły żadne odgłosy. Zaniepokojona tym faktem policjantka zaczęła pytać o seniorkę mieszkańców bloku, którzy potwierdzili jej, że dzień wcześniej w godzinach popołudniowych widzieli swoją sąsiadkę. Mundurowa zdobyła numer telefonu do kobiety i kilkakrotnie próbowała nawiązać z nią kontakt. W końcu 63-latka odebrała telefon: „Nie mogę podejść do drzwi, leżę w pokoju, nie wiem, co się stało, prawdopodobnie straciłam przytomność. Proszę mi pomóc, jestem sama!”

Funkcjonariuszka natychmiast o sytuacji powiadomiła dyżurnego olkuskiej komendy, który na miejsce wezwał strażaków, pogotowie ratunkowe i dodatkowy patrol policji. Stróże prawa weszli do mieszkanki Olkusza przez uchylone okno znajdujące się na pierwszym piętrze. 63-latka leżała w jednym z pomieszczeń. Jak twierdziła, straciła ona przytomność i od kilku godzin leżała na podłodze, nie mogąc wstać o własnych siłach. Kobiecie natychmiast udzielono niezbędnej pomocy i zaopiekowano się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Postawa dzielnicowej z pewnością zasługuje na pochwałę, gdyż to dzięki jej zdecydowanej postawie udało się pomóc seniorce na czas. Kto wie ile 63-latka czekałaby na pomoc (o ile w ogóle by się jej doczekała), gdyby nie dociekliwość mundurowej.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *