Dzielnicowa z olkuskiej komendy uratowała 63-letnią kobietę

Dzięki zdecydowanej postawie dzielnicowej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu Moniki Kot 63-letnia mieszkanka Olkusza otrzymała pomoc na czas. Samotnie zamieszkująca kobieta straciła przytomność i od kilku godzin leżała na podłodze w swoim mieszkaniu. Była unieruchomiona i nie mogła wstać o własnych siłach, ani wezwać pogotowia. To właśnie dzielnicowa domyśliła się, że seniorce mogło się coś stać i wezwała pomoc.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 sierpnia, kiedy sierżant sztabowy Monika Kot udała się na jedno z olkuskich osiedli, by przeprowadzić rozmowę z samotnie zamieszkującą 63-letnią kobietą. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt nie otwierał, a z wnętrza mieszkania nie dochodziły żadne odgłosy. Zaniepokojona tym faktem policjantka zaczęła pytać o seniorkę mieszkańców bloku, którzy potwierdzili jej, że dzień wcześniej w godzinach popołudniowych widzieli swoją sąsiadkę. Mundurowa zdobyła numer telefonu do kobiety i kilkakrotnie próbowała nawiązać z nią kontakt. W końcu 63-latka odebrała telefon: „Nie mogę podejść do drzwi, leżę w pokoju, nie wiem, co się stało, prawdopodobnie straciłam przytomność. Proszę mi pomóc, jestem sama!”

Funkcjonariuszka natychmiast o sytuacji powiadomiła dyżurnego olkuskiej komendy, który na miejsce wezwał strażaków, pogotowie ratunkowe i dodatkowy patrol policji. Stróże prawa weszli do mieszkanki Olkusza przez uchylone okno znajdujące się na pierwszym piętrze. 63-latka leżała w jednym z pomieszczeń. Jak twierdziła, straciła ona przytomność i od kilku godzin leżała na podłodze, nie mogąc wstać o własnych siłach. Kobiecie natychmiast udzielono niezbędnej pomocy i zaopiekowano się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Postawa dzielnicowej z pewnością zasługuje na pochwałę, gdyż to dzięki jej zdecydowanej postawie udało się pomóc seniorce na czas. Kto wie ile 63-latka czekałaby na pomoc (o ile w ogóle by się jej doczekała), gdyby nie dociekliwość mundurowej.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *