Dwóch mężczyzn z Olkusza i Bukowna samodzielnie zatrzymało pijanych kierowców

Dwóch mieszkańców Olkusza i Bukowna postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i udaremnić jazdę dwóm pijanym kierowcom. Mężczyźni zabrali im kluczyki, po czym wezwali mundurowych, którzy przeprowadzili badania trzeźwości. W obu przypadkach ujęci kierowcy byli nietrzeźwi. Postawa obywateli z Olkusza i Bukowna zasługuje na wyrazy uznania i podziękowanie.

2 maja nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do Volkswagena Transportera i chciał odjechać z parkingu jednego z lokali w Bukownie. Policjantów o tym fakcie powiadomił jeden z pracowników ochrony, który zabrał pijanemu kierowcy kluczyki. Mundurowi natychmiast przyjechali na miejsce i przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas sprawdzeń w policyjnych bazach, okazało się, że kierowca chciał wsiąść do samochodu pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 2021 roku.

Do kolejnej interwenci z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło na Osiedlu Młodych w Olkuszu. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego również otrzymali informację, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i chciał odjechać z parkingu. Jak wynikało z relacji świadka, podbiegł on do kierowcy i wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że kierowca Fiata, którym był 52-letni Olkuszanin, znajdował się w stanie nietrzeźwości, co wykazało badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów.

Policjanci składają wyrazy uznania w stronę świadków obu zdarzeń, jako że wykazali się oni wzorową postawą i odpowiedzialnością obywatelską. Dzięki ich czujności oraz szybkiej reakcji interweniujących funkcjonariuszy, udało się bowiem udaremnić jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *